Tovární jezdec Ducati Scott Redding komentoval nedávný test na mosteckém autodromu a zároveň upozornil na několik problematických míst.

Britský závodník Scott Redding využil možnosti agenturního ježdění a je jedním z jezdců WSBK, kteří si vyzkoušeli okruh v Mostě ještě před oficiální premiérou v kalendáři šampionátu MS Superbiků, která se odehraje o příštím víkendu.

Obecně si jezdec továrního týmu italské Ducati okruh v Mostě chválil, zároveň ale Redding upozornil na několik, dle jeho názoru, nebezpečných míst.

 

 

„Profil trati v Mostě si mi opravdu líbí. První šikana sice není nijak úžasná, ale je jasné, že tím chtěli zbrzdit nájezdovou rychlost do další zatáčky. Bohužel ale asfalt v první zatáčce je hodně poničený a má skoro nulový grip, kdyby se tam jelo na mokru, bude to problém. Jinak je trať plynulá a sedí mi. Zároveň je ale potřeba upozornit na dvě místa, která jsou opravdu nebezpečná – jede se tam opravdu velmi blízko bariéře jsou tam velmi malé bezpečnostní zóny. I když tam umístíte vzduchové bariéry, myslím si, že to moc nepomůže,“ řekl Scott Redding.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: ducati-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno