Firma Dainese patří mezi největší inovátory v oblasti sportovního vybavení a během své historie přišla s mnoha objevy, které se později staly nedílnou součástí výstroje mnoha sportovců. Mezi takovéto produkty patří bezesporu i technologie bezdrátového airbagu D-air, kterou firma Dainese nepřetržitě vyvíjí již více než dvacet let za úzké spolupráce s nejlepšími atlety a špičkovými inženýry. Výsledkem tohoto snažení je nyní:

  • 14 patentů vztahujících se k technologii konstrukce airbagů
  • 11 patentů vztahujících se k aktivačnímu algoritmu a elektronice
  • 10 patentů vztahujících se k umístění airbagu do oděvu

 

V říjnu 2015 se rozhořela právní bitva mezi Dainese a Alpinestars, když firma Dainese obvinila firmu Alpinestars, že okopírovala esenciální prvky technologie airbagové vesty Dainese D-air Vest a okopírovanou technologii neoprávněně použila ve svém produktu TechAir.

Prvním výsledkem sporu byl předběžný rozsudek Mnichovského soudu, který stanovil, že firma Alpinestars se svým produktem Tech-Air porušila dva evropské patenty Dainese. Proti tomuto rozsudku se firma Alpinestars odvolala a soudní pře trvala dále.

O aktuálním stavu tohoto sporu informuje tisková zpráva společnosti Dainese ze dne 8.2.2019, v níž uvádí rozhodnutí odvolacího soudu v Mnichově ze dne 7.2.2019, který konstatuje, že „airbag Tech-Air ™ Street airbag Vest (pro silniční použití) a airbag Tech-Air ™ Racing airbag Vest (pro jízdu na závodním okruhu a silnici) vyráběné a uváděné na trh společností Alpinestars porušují německou část evropského patentu Dainese EP 2 412 257 B1“.

 

Soudní rozhodnutí odvolacího soudu současně nařizuje firmě Alpinestars:

  • stáhnout z obchodní sítě v Německu všechny airbagové vesty Tech-Air prodané po 1.6.2015
  • zákaz propagace a prodeje airbagových vest Tech-Air
  • povinnost zaplatit společnosti Dainese pokutu za každou vestu prodanou v Německu od 1.6.2015.

 

Stejné žaloby společnosti Dainese vůči Alpinestars navíc aktuálně probíhají ve Francii, Itálii a UK. Lze předpokládat, že v případě obdobného rozsudku budou rozšířeny na další státy, minimálně celou Evropskou unii

 


zdroj: TZ ASpirit CZ/_XDH1MJ_Press_Release_Causa_contro_Alpinestars_EN_KIHO9Z

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno