Českého freestyle motokrosaře Libora Podmola čeká ve čtvrtek 28. června bláznivá mise. Jako první český závodník na motorce přeskočí rodinný dům!„Pořád nad tím v hlavě přemýšlím, jak to udělat. Jasný plán zatím nemám.

Bude důležité hlavně překonat prvotní stres,“ plánuje Libor Podmol. Světový šampion v tomto adrenalinovém sportu začal současně trénovat na X-Games. Během července bude na olympiádě extrémních sportů obhajovat medailové umístění.

Když se na rodinný domek přijel Libor Podmol poprvé podívat, prohlásil, že by neměl být problém ho na motorce přeskočit. A v klidu zase odjel. „Při své druhé návštěvě jsem si s sebou vzal metr a pořádně ho přeměřil. Výsledek mě celkem znejistil,“ konstatuje nejlepší český freestyle motokrosař. Domek ve vesničce, která se nachází nedaleko Benešova, měří na šířku přes 25 metrů. Podmolpřitom na závodech létá do vzdálenosti 20 metrů.

„Trochu mě zneklidňuje, že je dům postavený do mírného kopce. Z rampy se tak budu muset dostat do větší výšky než obvykle,“přibližuje Libor Podmol, loňský vicemistr světa. „Bude důležité, abych si odrazovou rampu podložil a vystřelila mě minimálně přes 10 metrů. To vidím jako klíčové.“

Odraz jako kosmonaut

Podmol se bude muset sžívat také s dalším netradičním momentem – při nájezdu neuvidí dopad, který bude skrytý za domem. „To bude velký nezvyk. Při rozjezdu totiž pokaždé kontroluji dopad, jestli tam nikdo není a zda je vše v pořádku. Nebudu vidět, kam vlastně skáču. Odrážet se budu jako kosmonaut, který se dívá jen do nebe,“usmívá se Podmol, který v loňském roce předvedl jako první český freestyle motokrosař salto vpřed.

Při historicky prvním přeskoku rodinného domu na motorce bude k vidění také další premiéra. Podmol si poprvé v ostré akci vyzkouší svůj nový celonafukovací dopad. Jde o naprostý unikát, v podstatě
o prototyp. Vyrobily se zatím pouze dva kusy– ten druhý má vedle Podmola k dispozici AmeričanTravis Pastrana, legenda freestyle motokrosu. „Kdy jindy tento skvostný dopad vyzkoušet než při tomto unikáním momentu. Airbag landing je měkčí než dřevo anebo hlína, skákání do něj je takmnohem bezpečnější,“dodává Podmol, kterého v červenci čekají X-Games.

Ve čtvrtek 28. června odpoledne bude jasné, zda si Podmol připsal další české prvenství. „Jsme nadšeni, že u takové události budeme a zároveň můžeme Liborovi pomoci. Už teď celá vesnice ví, že se tu ve čtvrtek stane něco neopakovatelného,“podotýká Martin Fojtík, provozní ředitel společnosti Fincentrum Reality, která se postarala o výběr nemovitosti vhodné pro podobné kaskadérské účely. Partnerem akce je také společnost BNG Group.

 

 


zdroj: TZ – předchozí info o akci …ZDE

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno