Na programu předposledního dne letošního mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto2 byl třetí volný trénink a kvalifikace. Filip Salač se zrychlil už dopoledne.

Ale na přímý postup do Q2 mu chybělo 0,069 sekundy. Musel tak nastoupit do první části kvalifikace, kterou vyhrál a v následujícím boji o pole position obsadil 8. pozici. Do posledního závodu sezóny bude startovat ze třetí řady vedle Robertse a Arenase.

Prostřední kategorie mistrovství světa silničních motocyklů je letos extrémně vyrovnaná a do jedné sekundy se pravidelně natěsná i dvacet nejrychlejších jezdců. Pár tisícin vteřiny často rozhoduje o propastném rozdílu v pořadí.

Filip Salač v sobotu dosáhl svého maxima v první části kvalifikace, když se mu podařilo čtyřkilometrový Circuit Ricardo Tormo zdolat v čase 1:33.754. V hlavní patnáctiminutovce skončil jako osmý, se ztrátou +0,530 sekundy na vítězného Caneta.

*„Dneska to byl super den. I když jsem se ráno nedostal přímo do Q2 věděl jsem, že časy, které se mně dařilo stabilně zajíždět, můžu ještě vylepšit. Takže jsem si na odpoledne celkem věřil.“

*„První část kvalifikace jsem vyhrál, druhá byla opět velmi vyrovnaná, takže za osmé místo jsem opravdu rád. Užil jsem si to, moc mě to bavilo a po dlouhé době jsem se mohl i usmát do helmy. Těším se na poslední závod letošní sezóny a věřím, že máme formu na slušný výsledek,“ řekl po kvalifikaci Filip Salač #12.

Do zítřejšího závodu kategorie Moto2 vyrazí z první řady trojice Canet, Aldeguer a Ramirez. V tomto pořadí skončila dnešní kvalifikace, ve které se do jedné vteřiny seřadilo sedmnáct jezdců.