Valentino Rossi stále nemá dva negativní testy na covid-19, jeho start v GP Evropy proto stále není potvrzen.

Valentino Rossi stále nemá povolení závodit. V úterý Ital podstoupil PCR test na přítomnost viru Sars-Cov-2 v jeho těle a bohužel se mu vrátil pozitivní výsledek. Rossi musí mít k návratu do paddocku MotoGP dva negativní výsledky testování.

Již dnes proto podstoupil další test, a pokud bude negativní, má stále šanci zúčastnit se Grand Prix Evropy. Pokud se tak nestane, oznámila továrna Yamaha jméno jeho náhradníka. V případě, že Rossi nebude o víkendu moci naskočit do královského šampionátu, dostane na jeho motocyklu příležitost americký superbikový jezdec Garrett Gerloff.

 

 

Valentino Rossi

„Tento virus je velmi komplikovaný a vážný. Dva dny jsem se cítil špatně, pak jsem se za pár dní vrátil do plné, stoprocentní kondice. Po celou dobu jsem byl izolovaný doma a pečlivě jsem respektoval lékařskou pomoc. Je to velmi smutná a obtížná situace, ale je to tak. Včera jsem bohužel absolvoval další test, který se vrátil jako pozitivní, stejně jako všechny předchozí. Naštěstí mám ještě dvě další šance, že se v pátek nebo v sobotu vrátím na trať. Jsem velmi smutný, protože se cítím dobře, a nemůžu se dočkat, až se vrátím do sedla své M1 a znovu se sejdu se svým týmem. Opravdu doufám, že další výsledek testu PCR bude negativní, protože chybějící dva závody již byly příliš mnoho.“

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: yamaha  racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno