Rekordní počet vozidel, překvapení dobových četníků a bohatý program…

Autoklub ČR pořádá v sobotu 25. května 2019 od 10.00 do 17.00 hodin před svým sídlem v Opletalově ulici v Praze třináctý ročník Srazu a výstavy historických vozidel. Návštěvníky čekají dynamické ukázky vybraných vozidel, tóny swingové kapely The Dixie Hot Licks, dobová módní přehlídka a prohlídka klubového domu Autoklubu ČR. Autoklub k dnešnímu dni eviduje bezmála190 přihlášených vystavovatelů, což je rekordní počet za několik posledních let. Pro návštěvníky je vstup zdarma.

V salonku Grand Prix je připravena unikátní výstava o historii Autoklubu, kterou doplňuje expozice legendárního závodu 1000 mil československých. Novinkou letošního programu pro nejmenší bude dopravní hřiště, o pořádek v ulici se postará Četnická pátrací stanice Praha. Členové historické skupiny udržující památku a povědomí o československém četnictvu chystají pro všechny návštěvníky překvapení, pokud přijdete v sobotu do Opletalovy ulice, ukázku jejich práce zažijete na vlastní kůži!

 

Letošní Sraz a výstava se nese ve znamení devadesátin Jawy a 100. výročí Aero. V sobotu budete moci shlédnout průřez modelů těchto značek. Ale nebudou chybět i takové skvosty, jakou je vůz Škoda Sport, který se v roce 1950 zúčastnil závodu 24 hodin Le Mans, nebo třeba americký Maxwell AA Runabout z roku 1910, či jen o rok mladší Hupmobile Touring. V Opletalově ulici se představí také Benz Patent Motorwagen, první automobil na světě poháněný spalovacím motorem a nemůže chybět ikona automobilových závodů Bugatti 37B.

Módní přehlídka představí dochované autentické kostýmy z rodin architektů Utěšila a Rechziegela, jejichž životy byl za první republiky úzce spjaty s Autoklubem. V klubovém domě proběhne také beseda o vynálezci Josefu Sousedíkovi, „Moravském Edisonovi,“ který sestrojil první hybridní automobil na světě!

 


zdroj: TZ, foto Automotoklub ČR

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno