Na australském Phillip Islandu dnes ráno vypukla naostro další sezóna mistrovství světa Superbiků. Jediný český zástupce v tomto šampionátu Ondřej Ježek obsadil na úvod 15. místo.

Ondra Ježek, stále bojující s problémy své nové Yamahy, startoval do závodu z 19. místa. Po startu si svoji pozici vylepšil a v průběhu bojoval zejména s domácími závodníky jedoucími na divokou kartu.

„S čím zatím můžu být spokojen, jsou starty. Se zbytkem vůbec. Sice jsme zapsali bod do klasifikace, nicméně skupina jezdců, kde bychom se chtěli pohybovat, byla daleko před námi. Chtěl jsem se držet alespoň Hernandeze, ale i ten byl nakonec nad mé síly, než mu explodovala zadní guma a upadl. Musíme vyřešit problém s řazením a nájezdem do zatáčky. To moji jízdu velmi ovlivňuje a nejsem schopen jet to, co bych chtěl,“ shrnul průběh závodu a své problémy brněnský závodník.

Zítřejší druhá jízda se z důvodu zmiňovaných problémů s pneumatikami (Hernandez nebyl tento víkend první, komu explodovala zadní pneu) pojede na jednu povinnou zastávku v boxech! Závod je vypsaný na 22 kol, přičemž každý jezdec může na jedné suché zadní pneumatice objet maximálně 12 kol. Toto pravidlo neplatí pro mokrý závod. Předpověď počasí hlásí na zítřek polojasno, takže se s největší pravděpodobnosti dočkáme velkého dramatu při přezouvání v boxech.

„Bude to dost zajímavé. Ještě nikdy jsem pit stop v závodě neabsolvoval. Bude to zítra tedy i závod mechaniků. Doufám, že to naši kluci zvládnou rychle a třeba nám tato zastávka pomůže. Docela se na to těším, bude to zejména pro vás diváky sranda,“ dodal Ježek.

 

Druhá jízda Superbiků startuje v neděli v 5:00 středoevropského času. Jízdu můžete sledovat živě na www.worldsbk.com nebo ze záznamu na Eurosportu 2 v 18:15.

Pořadí prvního závodu WSBK 2018:
1. M. MELANDRI   /ITA/   Ducati Panigale R   33’40.354
2. T. SYKES  /GBR/  Kawasaki ZX-10RR   + 1.180
3. C. DAVIES  /GBR/  Ducati Panigale R    + 9.265
4. X. FORÉS  /ESP/   Ducati Panigale R     + 9.821
5. J. REA   /GBR/    Kawasaki ZX-10RR    + 13.896
15. O. JEŽEK   /CZE/   Yamaha YZF R1    +1 ‘02.682

Průběžné pořadí v šampionátu:
1. M. MELANDRI        25 bodů
2. T. SYKES               20 bodů
3. C. DAVIES             16 bodů
4. X. FORÉS              13 bodů
5. J. REA                   11 bodů
15. O. JEŽEK            1 bod

 


zdroj: TZ Ondřeje Ježka

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno