Jonathan Rea oslavil v portugalském Estorilu zisk šestého titulu mistra světa.

Britský závodník Jonathan Rea si díky vítězství v prvním závodě Superbiků na portugalském okruhu Estoril zajistil svůj šestý titul mistra světa. Týmový kolega Alex Lowes dokončil závod na šesté pozici.

A letošní sezona jako taková? Ducati přivedla na V-4 Panigale ex-motogp pilota Scott Reddinga, který v úvodu sezony při závodech v Austrálii a Jerezu ukázal, že má potenciál na téhle stále ještě nové motorce jednotlivé závody vyhrávat.

Kawasaki si ale počkala, v průběhu sezony opět demostrovala, že její technika není tolik vrtošivá jako ta italská a hlavně má za řidítky svého továrního stroje Jonathana Reu, který v posledních letech vyprofiloval v jednoho z nejlepších a hlavně nejspolehlivějších pilotů historie této soutěže. Zlomový bodový „odskok“ sezony 2020 pak vznikl po pádu Reddinga při závodním víkendu č. 2 na Aragonu, tam si zkušený Rea vytvořil náskok v čele tabulky a ten už si do konce šampionátu ohlídal.

Jonathan Rea: „Zatím nemám žádné pocity, nemohu se ani ohlédnout zpět, byla to neuvěřitelná cesta v průběhu letošní sezony, chtěl bych poděkovat celému WSBK. Dorna a všechny okruhy odvedly neuvěřitelnou práci. I v situaci, kdy je sport až na druhé pozici, se Dorně podařilo zorganizovat závody. Chyběli mi zde fanoušci a rodina s přáteli a všichni mne museli podporovat z domova, to mi opravdu chybělo. Je velká škoda, že zde nyní nemohou být. Tým odváděl po celou sezonu skvělou práci, startovali jsme zezadu, ale nikdy jsme se nevzdali. Byla to cesta peklem, ale jsem šťastný.“

 

 

 

MS Superbike 2020 – konečné pořadí

1/ Jonathan Rea /GBR/ Kawasaki  – 360 bodů
2/ Scott Redding /GBR/ Ducati  – 305 b.
3/ Chaz Davies /GBR/ Ducati   – 273 b.
4/ Toprak Razgatlioglu /TUR/ Yamaha –  228 b.
5/ Michael vd Mark /NED/ Yamaha  – 223 b.
6/ Alex Lowes /GBR/ Kawasaki  – 189 b.
7/ M. R. Rinaldi /ITA/ Ducati  – 186 b.
8/ Loris Baz /FRA/ Yamaha – 142 b.
9/ Alvaro Bautista /ESP/ Honda – 113 b.
10/ Leon Haslam /GBR/ Honda – 113 b.
11/ Garrett Gerloff /USA/ Yamaha – 103 b.
12/ Tom Sykes /GBR/ BMW –   88 b.
13/ Xavi Fores /ESP/ Kawasaki – 61 b.
14/ Federico Caricasulo /ITA/ Yamaha –  58 b.
15/ Eugene Laverty /IRL/ BMW  –  55 b.

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: kawasaki-racing

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno