Světovým motocyklovým šampionátem Superbike pokračuje v mistrovská sezóna na Masarykově okruhu v Brně. Příští víkend 8. – 10. července se v Brně představí legendární jezdci jako Max Biaggi, Marco Melandri či průběžně nejrychlejší jezdec šampionátu Carlos Checa.

Na start nastoupí i čeští jezdci – Jakub Smrž v nejprestižnější třídě Superbike, Ondřej Ježek Patrik Vostárek pak ve třídě Supersport. Závod série Superbike je druhou největší akcí sezony na Masarykově okruhu. V loňském roce ji za tři dny navštívilo 64 tisíc diváků.

Největším lákadlem před brněnským závodem je Max Biaggi. Loňský šampion, který před pár dny oslavil čtyřicáté narozeniny, se v letošní sezoně spíš trápil. Dlouho hledal formu a zdá se, že ji našel těsně před Brnem ve španělském Aragonu. A potvrdit ji chce právě v Brně, na trati, kterou bez nadsázky miluje. Před rokem, když zkompletoval desítku svých brněnských vítězství, Biaggi v euforii prohlásil: „Znám tuto trať a vášeň diváků v České republice velmi dobře. Tahle země je můj druhý domov. Miluji toto místo.

Na nejvyšší stupeň bude pomýšlet i letošní průběžný lídr Carlos Checa na Ducati. Na dosavadních šesti podnicích seriálu vyhrál osm z dvanácti závodů. V Brně si bude chtít napravit chuť po nepovedeném závodním víkendu v domácím Španělsku, kde v prvním závodu upadl a v druhém dojel na třetím místě. „Jsem z takového výsledku zklamaný. Vím, že já, tým i motorka jsme ve skvělé formě a do Brna jedeme jednoznačně usilovat o vítězství,” konstatoval Checa.

Brněnští fanoušci se mohou těšit i na návrat sympatického Brita Jamese Toselanda, který kromě závodnického umění oslňuje muzikantským nadáním. Po pádu při testech v Aragonu letos na jaře téměř přišel o ruku. Všechny závody před Brnem tak vynechal, na Masarykově okruhu se ale vrátí na trať.

Pre-event v Olympii

Fanoušci se mohou se svými oblíbenými jezdci poprvé setkat už ve čtvrtek 7. července v brněnském nákupním centru Olympia. Od 15.30 je nachystaná zábavná show, při níž celkem osm špičkových jezdců seriálu Superbike čekají závody RC modelů autíček. Od 16.00 proběhne autogramiáda. Účast přislíbili Max Biaggi, Carlos Checa i český závodník Ondřej Ježek, mezi dalšími jezdci by měl být i loňský jezdec v MotoGP Marco Melandri nebo zmíněný James Toseland.

Návštěvníci si mohou zblízka prohlédnout i závodní motorku českého týmu supersportového týmu Step Racing a kompletní jezdeckou kombinézu Ondřeje Ježka.

Páteční program na Masarykově okruhu

Program závodního víkendu Superbike startuje na Masarykově okruhu v pátek volnými tréninky. Na celý páteční den je vstup na Masarykův okruh zdarma. Připraveny jsou také dva termíny autogramiád jezdců včetně největších hvězd. Ve 14.00 se budou podepisovat jezdci nejprestižnější třídy Superbike, o hodinu později pak jezdci třídy Supersport. Autogramiády proběhnou ve stanu Paddock Show poblíž vstupu do paddocku Masarykova okruhu.

Kemp na dráze

Pro motorkáře Masarykův okruh nachystal v letošním roce novinku – tribuna A je uzavřena pro běžné návštěvníky a přemění se v kemp, ve kterém motorkáři mohou strávit celý víkend a mít u sebe i motocykl. Na místě bude veškerý servis jako v běžném kempu, součástí vstupenky do kempu je i vstup na všechny přírodní tribuny Masarykova okruhu.

Doprava a parkování

Pro motocyklisty je nově zřízeno parkoviště v prostoru střelnice Kývalka, kde je možné si za poplatek schovat i helmu, aby ji motorkáři nemuseli celý den nosit s sebou. Pro osobní auta je v provozu velké parkoviště „pod vysokým napětím” přes silnici za tribunami T3 a T5.

Příjezd ve směru od Brna je možný po dálnici D1 (exit Kývalka a silnice na Masarykův okruh je již po rekonstrukci otevřena) a po silnici ze Žebětína. Zůstává uzavřen úsek silnice II/602 mezi Popůvkami a odbočkou na Masarykův okruh.

Od pátku do neděle je v provozu zvláštní bezplatná linka 400 z Mendlova náměstí na Masarykův okruh.

Veškeré informace včetně podrobného časového harmonogramu, programu autogramiád, jízdního řádu linky 400, cen vstupného a parkovného a startovních listin naleznete na www.automotodrombrno.cz/superbike

Základní informace o šampionátu Superbike

V šampionátu soupeří jezdci na výkonných motocyklech, které jsou na rozdíl od MotoGP postaveny na základě sériově vyráběných strojů. Nejprestižnější třída Superbike zahrnuje upravené motocykly do 1000 kubických centimetrů, Supersport pak stroje o maximálním objemu 600 kubických centimetrů. V doplňkových třídách Superstock je možnost úpravy sériových motocyklů omezena.

Foto: worldsbk.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here