Ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati přiznal, že díky osmi motocyklům na startu bude Ducati u nové jednotné elektroniky ve výhodě

V rámci prezentace satelitního týmu Octo Pramac Yahknich se představil i ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati pan Gigi Dall’Igna. Právě tento muž následně poskytl několik rozhovorů týkajících se nejen týmu Pramac, ale také celkového vývoje nového motocyklu Ducati Desmosedici GP16.
 
Dle slov Gigiho získává italská továrna Ducati letos díky celkem osmi motocyklům na startovním roštu jistou výhodu proti ostatním, a to především ve věci nových pneumatik a jednotné elektroniky. Jak Dall’Igna prozradil, díky tak velkému zastoupení Ducati bude moci továrna mnohem efektivněji testovat novou elektroniku a získávat potřebné informace.
 
 
„Ano, je pravdou, že budeme mít na startu osm motocyklů rozdělených mezi různé týmy. To bude samozřejmě výhoda, protože budeme moci mnohem efektivněji testovat a reagovat na změny. Nasbíráme více dat než naše konkurence, takže bychom naše nápady a řešení mohli také mnohem rychleji vyzkoušet. To se zatím týká ale jen elektroniky, u pneumatik dle mého názoru v žádné výhodě nebudeme.“

Novou motorku jsme navrhovali tak, aby jí pneumatiky Michelin seděly, ale musíme velmi rychle zapracovávat veškerou odezvu od jezdců v prvních závodech, jen tak se dokonale adaptujeme. To bude také dle mého názoru klíčový faktor k úspěchu v letošní sezoně pro všechny – kdo se nejrychleji adaptuje, vyhraje,“ řekl Gigi Dall’Igna.
 
 
Více čtěte za týden v novém Motohouse 3/2016

Foto: ducati racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here