Majitel satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 vyjádřil své obavy ze situace, kdy Rossi odejde do závodnického důchodu a bude chtít postavit svůj vlastní tým v MotoGP.

Jak se zdá, případný odchod Valentina Rossiho do závodnického důchodu neovlivní jen miliony jeho fanoušků po celém světě, ale i další aktéry šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů. Jedním z nich může být i satelitní tým Monster Yamaha Tech 3, obavu o spolupráci s Yamahou po odchodu Valentina vyjádřil jeho majitel, Hervé Poncharal.

Valentino se netají tím, že by rád po skončení své aktivní kariéry v Paddocku setrval v podobě majitele týmu. Aktuálně provozuje tým v nižších kubaturách Moto3 a Moto2, ale Rossiho ambice na královskou kubaturu jsou zřejmé.

Zároveň je jasné, že i pro Dornu bude maximálně výhodné, pokud Rossi jakoukoliv formou v Paddocku setrvá a jeho snaha postavit tým v MotoGP bude mít maximální podporu. A s kým jiným by do takového projektu Rossi šel, když ne s Yamahou…

„V Paddocku již proběhlo několik diskuzí o vstupu Rossiho týmu do MotoGP a myslím si, že v budoucnu se to také stane realitou. Pokud taková situace nastane, je více než pravděpodobné, že Rossi bude dál spolupracovat s Yamahou, což by ale mohlo znamenat, že zde nebude prostor pro motocykly Yamaha v týmu Tech 3, protože by pro továrnu nebylo snadné obstarávat 6 motocyklů. Nejsem hloupý a vím, jak zde věci fungují. Proto také rozumím tomu, že Rossi je z mnoha ohledů důležitější. Je neuvěřitelným magnetem na sponzory a proto je důležitou postavou v paddocku. Naše smlouva s Yamahou vyprší na konci roku 2018, proto budeme řešit, za jakých podmínek bychom mohli pokračovat,“ řekl Hervé Poncharal.


Zdroj: bikeracing.cz, speedweek.com / foto: yamaha-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here