Testovací jezdec italské Ducati potvrdil, že aktuálně je motocykl bez křidélek fyzicky náročnější na ovládání. Informace o to zajímavější, že na tuto motorku nyní přesedá ambiciosní muž Jorge Lorenzo

Michele Pirro, oficiální testovací jezdec italské Ducati, je jedním z mužů, kteří dokáží v současné chvíli asi nejlépe zhodnotit chování nového motocyklu GP17, se kterým továrna nastoupí do nadcházející sezony MotoGP.
 
Jedním z velkých otazníků, které se nad novou Ducati vznášejí, je jak se motocykl bude chovat bez aerodynamických křidélek, která jsou pro sezonu 2017 v královské kubatuře zakázaná. Jak nyní Pirro prozradil, s ohledem na tuto změnu je motocykl mnohem náročnější na fyzickou kondici.

 
„Zatím je velmi těžké dělat nějaké závěry, protože nyní jsme ve fázi, kdy křidélka na motorce nemáme a musíme upravit nastavení. Není to snadné, protože jsme rok a půl pracovali na vývoji aerodynamiky s křidélky a nyní je nemůžeme používat. Bez nich je ale motorka mnohem fyzicky náročnější na ovládání, to je asi největší změna. Už se moc těším na novou sezonu, kdy na Ducati pojede Lorenzo. Začátek pro něj nebude snadný, ale jsem přesvědčen o tom, že se rychle adaptuje a bude konkurenceschopný,“ řekl Michele Pirro.

Foto: ducati.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here