Ital Valentino Rossi je překvapený, jak skvěle vtrhl mladý francouzský závodník Fabio Quartararo mezi světové jezdce nejslabší kategorie.

Nováček Mistrovství světa Moto3 Fabio Quartararo je největší talent od vstupu Marca Marqueze. Patnáctiletý Francouz dominoval posledním dvou ročníkům španělského šampionátu CEV Moto3 a díky tomu může vyžít nové pravidlo a minimálním věku a ve svých patnácti letech odstartovat světové dobrodružství. Při testech ve Valencii a Jerezu Quartararo opět zářil, když pokaždé zajel nejrychlejší čas. Francouz má nyní ideální podmínky k boji o titul již ve své premiérové sezoně. Výkony mladého Francouze jsou natolik impozantní, že je okomentoval i devítinásobný Mistr světa Valentino Rossi.

„Předpokládal jsem, že stejně jako vloni se prosadili mladí jezdci, tak se letos prosadí i Quartararo, ale rozhodně jsem nepředpokládal, že zajede nejrychlejší čas již v prvních dvou testech,“ říká Valentino Rossi na adresu mladého francouzského jezdce. „Musím přiznat, že je to docela působivé. Možná, že je to nový Marc Marquez a Marquez se bude muset jednou starat o Quartarara.“

Foto: Yamaha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here