Valentino Rossi je přesvědčen o tom, že o šanci bojovat o titul v roce 2016 přišel před domácím publikem v italském Mugellu. Pro fanoušky našeho webu ale zatím ovládl hlasování před nadcházející sezonou

Valentino Rossi i v roce 2016 nedokázal získat svůj desátý mistrovský titul, o který se již několik let pokouší. Nyní v jednom z rozhovorů označil jako klíčovou chybu sezony 2016 domácí závod v Mugellu, kde mu vypověděl službu motor jeho Yamahy a ze závodu tak musel z dobré pozice odstoupit.
 
Pro rok 2017 si Rossi klade jako hlavní cíl dělat méně chyb a snažit se zajíždět stabilně vyrovnané výsledky. To by dle slov Valentina mohl být jeden z hlavních klíčů k tomu, aby se letos zapojil do boje o mistrovský titul v královské kubatuře.
 
 
„Stále mne moc mrzí, že se mi v roce 2016 nepodařilo zapojit do boje o mistrovský titul a tento titul získat. Je ale pravdou, že stále mne mnohem více ale bolí sezona 2015, kdy mi titul utekl jen o pár bodů v posledním závodě. Snažím se ale na tyto momenty nemyslet a co nejvíce se soustředit na rok 2017, kdy se chci opět do boje o titul zapojit. Myslím si, že v roce 2016 bylo rozhodujícím okamžikem Mugello, kde mne zradil motor. To byla obrovská škoda, protože jsem tam zbytečně ztratil spoustu bodů. Pro lídra šampionátu je vždy rozdíl, jestli do závodu nastupuje s bezpečným náskokem na čele tabulky nebo cítí těsný tlak. Pevně doufám, že letos se takovýmto chybám vyvarujeme,“ řekl Valentino Rossi.
 
Reportáž z Mugella 2016 jsme zveřejnili …ZDE
 

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here