Petr Svoboda slaví úspěch a odváží z MS Superbike na Aragonu 5 světových bodů v kategorii WSSP300. Yeray Saiz Marquez se hodně naučil.

Druhý závod letošní sezóny kategorie World Supersport 300 odstartoval dnes odpoledne na okruhu Motorland Aragon. Závod skončil úspěchem pro český tým Accolade Smrz Racing a ziskem pěti světových bodů, o které se zasloužil Petr Svoboda.

Český jezdec i po velkém pádu v ranním warm-upu zabojoval, a jen o vlásek mu uniklo umístění v Top10. Nakonec projel cílem 11. se ztrátou pouhých 4.6 vteřin na vítěze závodu. Se svým výkonem byl spokojený také nováček Yeray Saiz Marquez, který projel cílem devatenáctý.

 

 

Jakub Smrž (manažer týmu):

„V první řadě děkuji celému týmu. První závody jsou vždy důležité, než si všechno sedne. Děkuji také oběma jezdcům za skvělý výkon. Yeray se hodně zlepšil, byl tři desetiny od bodů a Peťa nám přivezl 11. místo, což je na začátek velký úspěch. Neznal tým ani motorku. Dnes měl ve warm-upu nezaviněný pád a byl hodně potlučený. Víkend hodnotím velmi pozitivně a těším se do Assenu. Pojedeme ve stejném jezdeckém složení jako zde v Aragonu, José je stále zraněný. Peťa si loni z Assenu odvezl svůj nejlepší výsledek (13. místo). Věřím, že tam můžeme dosáhnout ještě většího úspěchu než dnes. Za celý tým bych rád poděkoval všem partnerům a lidem co při nás stojí.“

 

Petr Svoboda:

„Dneska to nezačalo úplně nejlépe. Ve warm-upu jsme změnili převod a nastavení, které jsme chtěli vyzkoušet. Objel jsem 3-4 kola a potom přišel nezaviněný pád. Bolela mě hlava a kyčel, ale závod i tak dopadl výborně. Podařil se mi start, což je v této kategorii důležité. Dokázal jsem se držet skupinky a ke konci si to pohlídat, na závěr vždy někdo chybuje. Dopadlo to, jak nejlépe mohlo, děkuji celému týmu za excelentní práci. Jsem teprve třetí Čech, co bodoval u Kuby v týmu. Je to i můj nejlepší dosavadní výsledek, za což jsem moc rád. Ještě jednou moc děkuji Kubovi, že mi umožnil se tu ukázat. Děkuji také WRP za veškerou podporu.“

 

Yeray Saiz Marquez:

„Dnes mám opravdu radost. V závodě jsem jel časy ve 2’07, což bylo našim cílem. Získali jsme spoustu užitečných informací pro zbytek sezóny, a celý tým je spokojený. Moc jim všem děkuji za celý víkend.”

 

 

 


zdroj: TZ https://www.facebook.com/smrzmotoracing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno