U portugalského Nexxu se už několik let zabývají vývojem šestivrstvého kompozitu X-Matrix, z něhož je vyrobena i tato helma.

Speciální technologie, karbon, 3D vlákna… Výsledkem je lehká skořepina s vyšší odolností, než je klasický fiberglass. U hmotnosti konkrétně mluvíme o 1400 g bez štítku a 1500 g s ním. X.WED 2 je navíc vyráběn ve třech velikostech skořepiny, takže na malé hlavě nemusíte mít obří helmu.

Měkká a velmi příjemná vnitřní výstelka je z antialergenní látky X-Mart Dry pohlcující pot. Navíc jsou součástí dodávky různé pěnové výstelky pro přizpůsobení interiéru. Kšilt s většími otvory pro proudění vzduchu zaručuje snížení hluku a vibrací při vyšších rychlostech. A pokud vozíte na helmě akční kameru, najdete tu přípravu na vrchu a stranách helmy (podložky pro uchycení součástí).

Také je tu příprava pro komunikátor X-COM. Na velké plexi s rozšířeným zorným polem dostanete už v základu Pinlock, a pokud zasvítí slunce, máte uvnitř připravenou sluneční clonu. Hodně pečlivosti bylo při vývoji věnováno bezpečnosti, a tak má tato helma například speciálně tvarovanou bradovou část pro snížení možnosti zranění nebo emergency pásek V2 pro snazší sundávání v případě nehody. A že je tady promakaná i ventilace, na to stačí pohled na řadu uzavíratelných ventilačních otvorů.

Více informací najdete na www.bikerscrown.cz, ale radši je zajeďte rovnou vyzkoušet a okouknout k prodejcům Bikers Crown.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno