Dle nejnovějších informací jedná Doviho manažer i s Yamahou, kde by Andrea mohl v příští sezoně působit v roli testovacího jezdce.

Jak jsme vás již informovali, italský jezdec Andrea Dovizioso velmi pravděpodobně nesežene žádné angažmá pro příští sezonu královské kubatury MotoGP a v roce 2021 se bude muset spokojit s rolí testovacího jezdce.

Zatímco ještě během víkendu v Barceloně probíhaly jednání se Suzuki, zde dle slov manažera týmu Davide Brivia zatím žádné rozhodnutí nepadlo, protože ani Suzuki zatím nemá jasno v tom, zda nebude testovací program pro rok 2021 výrazně zredukován.

 

 

„Ano, jednali jsme o této variantě s Doviho manažerem. Zatím ale sami nevíme, zda nebudeme mít i v roce 2021 výrazná omezení kvůli koronaviru, což by také výrazně zredukovalo náš testovací program. Například letos jsme s Guintolim testovali jen dvakrát, což by pro jezdce Doviho formátu bylo jistě frustrující. Mohl by dopadnout jako Lorenzo u Yamahy, který se na motorce letos také téměř nesvezl,“ řekl manažer týmu Davide Brivio.

Vedle toho ale manažer Andrey Doviziosa potvrdil, že probíhají i jednání s Yamahou, kde by také Dovi mohl mít otevřená vrátka do testovacího týmu. Tuto variantu by dle svého vyjádření uvítal i samotný Valentino Rossi.

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: ducati-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno