I druhý vzorek potvrdil přítomnost zakázaných látek v těle Andrey Iannoneho, italský závodník ale stále věří, že tato záležitost jeho letošní sezonu neohrozí.

Dopingová situace kolem italského závodníka Andrey Iannoneho i nadále pokračuje. Jak bylo včera oznámeno, stopy anabolických steroidů byly nalezeny i ve druhém vzorku, který byl zkoumán.

Dle vyjádření komise se sice jedná o velmi malé množství, nicméně i takto bude celou situaci projednávat mezinárodní motocyklová federace FIM. Nyní je tedy otázkou, zda bude Iannone i za „velmi malé“ množství takové látky zcela odstaven od závodení (až na 2 roky) anebo bude trest mírnější.

Samotný Iannone zatím zachovává chladnou hlavu a věří, že pro něj tato záležitost nebude mít fatální následky.

„Zatím nepracuji na žádném plánu B. Mým hlavním cílem je být na Aprilii rychlý, motocyklové závody jsou můj život. Nejsem tak hloupý, abych takové látky vědomě požíval a ohrozil tím svoji kariéru. Já osobně se cítím zcela čistý a budu bojovat za to, aby tato záležitost neměla vliv na moji letošní sezonu,“ řekl Andrea Iannone.

 


…aktualizace: STAV V TÝMU APRILIA MOTOGP

Po potvrzení přítomnosti zakázaných látek i ve druhém testovacím vzorku Andrey Iannoneho se zdá být nyní již téměř jasné, že Iannone vynechá minimálně první testy v Malajském Sepangu. Následně by mělo padnout rozhodnutí dopingové komise o výši trestu pro italského závodníka.

Jak nyní potvrdil za továrnu Aprilia technický ředitel Romano Albesiano, na stole je již plán B pro tyto testy. Je možné, že testy absolvuje pouze s Aleixem Espargarem a testovacím jezdcem Bradley Smithem, ale může naskočit i Savadori, Biaggi nebo Abraham.

„Nyní se zdá být velmi pravděpodobné, že Andrea nebude přítomen při prvních testech v Sepangu. V tom případě jsme připraveni nastoupit s Aleixem Espargarem a Bradley Smithem. Zatím ale nikdo z nás neví, jak se tato situace dál vyvine. Je také možné, že postavíme ještě třetího jezdce. V kontajtu jsme také s Karlem Abrahamem, který by měl zájem. Ve hře je i Biaggi nebo Savadori, takže máme připraven plán B,“ řekl Romano Albesiano.

 


Zdroj: bikeracing.cz / foto: Aprilia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno