Valentino Rossi v Jerezu potvrdil, že je již velmi blízko podpisu smlouvy s týmem Petronas Yamaha, kde by chtěl v ideálním případě setrvat další dvě sezony.

Jedním z hlavních témat na okruhu Jerez de la Frontera, kde byla právě restartována letošní sezona šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, je bezpochyby budoucnost devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho.

Jak Doktor prohlásil na předvíkendové tiskové konferenci, počítá s tím, že bude na 99% v sezoně 2021 závodit. Zároveň Rossi potvrdil, že doposud nebylo nic podepsáno, nicméně s týmem Petronas Yamaha vyjednává o smlouvě pro sezonu 2021, která by měla obsahovat opci i na rok 2022.

„V médiích se sice psalo, že jsem již smlouvu podepsal, ale není to pravda. Zároveň ale mohu potvrdit, že jsme již velmi blízko podpisu, chci závodit a stále jednáme s týmem Petronas Yamaha. Je zde ještě několik detailů, které potřebujeme doladit, řešíme ještě složení mého technického týmu, ale mohu říct, že na 99% budu pokračovat v závodění s nimi. Nejsem si jistý, že to bude moje poslední sezona, takže jednáme o kontraktu pro 2021 s tím, že by obsahoval opci pro 2022. Potom se v příštím roce v průběhu letní přestávky rozhodnu, zda budu pokračovat nebo ne,“ řekl Valentino Rossi.

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: Yamaha racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno