Dle zveřejněných statistik je lídr šampionátu také jedním z jezdců, kteří v letošní sezoně královské kubatury MotoGP nejvíce padali.

Španělský závodník Marc Márquez se o nadcházejícím víkendu na okruhu Ricarda Torma ve Valencii utká s Andreou Doviziosem o mistrovský titul, kdy má před posledním závodem sezony na italského soupeře náskok 21 mistrovských bodů.

Před Grand Prix ve Valencii byla ovšem zveřejněna jedna zajímavá statistika, která potvrzuje, že právě současný lídr šampionátu a asi největší kandidát na titul mistra světa v sezoně 2017 je zároveň jedním z jezdců, kteří nejvíce padají.

V průběhu letošní sezony Marc svoji tovární Repsol Hondu celkem 25 krát poslal k zemi, což je mnohem větší počet pádů, než je běžný průměr u ostatních jezdců v MotoGP. Jak ale samotný Marc přiznává, pády v tréninku mu pomáhají dostat ze sebe v závodě absolutní maximum, protože ví, kde je limit.

„Padám, protože jedu absolutně na limitu. Vždy se snažím jet od prvního volného tréninku až po poslední kolo závodu na maximum. Je to můj styl, který mi pomohl získat již pět mistrovských titulů, takže nemyslím, že bych dělal něco špatně,“ řekl Marc Márquez.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here