Na španělském okruhu v Jerezu bylo dnes příjemněji než včera. Šestadvacet stupňů je pro jezdce i motocykly Grand Prix mnohem snesitelnější teplota.

Filip Salač otevíral na startovním roštu pátou řadu a vydařený závod dokončil na devátém místě. Průběžně drží v kategorii Moto2 šestou pozici.

Jedenadvacetiletý jezdec týmu QJMOTOR GRESINI RACING startoval ze třinácté pozice, ale hned v prvním okruhu se posunul o sedm míst dopředu na šestou příčku. Ve druhém kole pak vyrovnal svůj kvalifikační čas a držel se Arbolina a Ogury.

V další části závodu se začala přehřívat pneumatika a Filip ztrácel grip na předním kole. Nejdříve se před našeho jezdce dostal Aron Canet, v polovině závodu pak ještě Dixon, Arenas a Chantra.

 

 

* “Do dnešního závodu jsem nastupoval s cílem umístit se do top desítky. Start mi vyšel skvěle, během prvního kola jsem předjel sedm jezdců. I když se nám podařilo nastavit Kalex lépe než na včerejší kvalifikaci, stejně se mi začala velmi rychle přehřívat přední pneumatika.”

* “Udělali jsme sice krok dopředu, ale nebylo to ani tak ideální. Každopádně jsem rád, že to dopadlo takhle, protože jsem věděl, že zajet v nejlepší desítce bude v Jerezu hodně těžké. Ve Španělsku ještě zůstáváme a v úterý budeme testovat spoustu nových věcí.”

  • “Děkuji týmu za tvrdou práci, vyjeli jsme další důležité body a už se nemůžu dočkat na Le Mans, kde jsem se poprvé umístil na bedně,” komentoval průběh závodu Filip Salač #12.

Vítězem čtvrtého závodu kategorie Moto2 se stal po skvělém výkonu Sam Lowes, druhý dojel Pedro Acosta a stupně vítězů doplnil Alonso Lopez. Seriál MotoGP pokračuje v polovině května Velkou cenou Francie.

 

 


Foto: profil Filipa Salače a týmu Gresini Racing.

www.gresiniracing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno