Manažer továrního Teamu Ducati, pan Davide Tardozzi, komentuje problémy roku 2020.

Manažer továrního týmu Ducati, pan Davide Tardozzi, na stránkách MotoGP nastínil důvody jejich letošního neúspěchu. Tím byly nové zadní pneumatiky Michelin, se kterými si Andrea Dovizioso a Danilo Petrucci, nedokázali poradit.

Navzdory neúspěchu jezdců si Ducati připsala úspěch v hodnocení konstruktérů, kde byla nejlepší, ale to i díky bodovaní jezdců satelitních týmů Jacka Millera, Francesco Bagnai a Johanna Zarca.

 

 

Davide Tardozzi

„Čtvrté místo v Mistrovství světa nestačí, protože jezdec, motorka a tým již dokázali bojovat o titul, jak jsme to předvedli v posledních třech letech. Naším největším problémem bylo, že jsme motorku nenaladili na nové zadní pneumatiky Michelin, což jezdcům ztížilo život. Každý očekával, že Dovi bude bojovat o světový titul, ale nedokázal přizpůsobit svůj styl jízdy nové zadní pneumatice.”

„Tento problém měl pod kontrolou jen v několika málo závodech. Neměli jsme šanci v boji o titul Mistra světa, což nás přimělo hodně přemýšlet o budoucnosti. Již jsme testovali s Michele Pirrem v Misanu. Pracujeme velmi soustředěně, abychom se v roce 2021 vrátili na vrchol. Musíme lépe využít naši největší sílu, akceleraci, abychom vyčerpali potenciál motoru. Je také důležité, abychom vylepšili zatáčení motocyklu, což byl náš největší problém v posledních letech.“

 

 

 


zdroj: bikeracing.cz; foto:  ducati racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno