arc Márquez prohlásil, že rozhodně není pro zvýšení komunikace mezi jezdcem a boxem v průběhu závodů MotoGP. Z našeho pohledu správný postoj, nesvazujme motorky ještě víc týmovou strategií

Při pátečním zasedání bezpečnostní komise Grand Prix, které se konalo v rámci GP Rakouska na okruhu Red Bull Ring, probíhaly diskuze i na téma komunikace jezdců s mechaniky v boxech v průběhu závodu. Zatímco několik jezdců bylo pro zvýšení této komunikace, současný lídr šampionátu Marc Márquez byl jasně proti.
 
 
Dle slov Marca Márqueze je jednou z nejhezčích věcí na motocyklovém sportu skutečnost, že když je jezdec v průběhu závodu na trati, musí se spolehnout sám na sebe. A to i v případě závodů, kdy je potřeba z důvodu mokré trati měnit motocykl v boxech.
 
 
„Dle mého názoru je jednou z největších výhod motocyklového sportu to, že jezdec je na trati zcela sám. Musí sám dělat rozhodnutí, kdy v případě mokrého závodu zajede do boxu vyměnit motorku. To je také důvod, proč nám tým platí peníze. Musíme být rychlí a musíme se umět rozhodovat. To je přesně to, co se mi na Formuli 1 nelíbí, protože tam většinou vše rozhodují v boxu. Myslím si, že v MotoGP rozhodně není potřeba něco měnit, tím bychom přišli o řadu napínavých závodů,“ řekl Marc Márquez.
 
Aktuální stav tabulky MS třídy MotoGP najdete …ZDE

Foto: repsol.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno