Zatímco některé týmy již se svými jezdci podepsali smlouvy na další sezony, u Ducati zatím s vyjednáváním ohledně budoucnosti Lorenza a Doviziosa vyčkávají.

Tovární tým Yamahy má již s oběma jezdci smlouvy prodloužené až do roku 2020, stejně tak učinil i tým Repsol Honda s Marcem Márquezem, u Ducati ale zatím vyčkávají. Z týmu se sice ozývají hlasy, že by chtěli i v dalších letech pokračovat s jezdeckou dvojicí Dovizioso – Lorenzo, nicméně je zde jeden háček…
Ducati totiž pro letošní sezonu ztratila významného sponzora – italský telekom (TIM), který řadu let přinášel nemalou finanční částku. Nyní tak u Ducati vyčkávají, zda se podaří sehnat jiného silného sponzora, který by TIM nahradil a pomohl tak pokrýt finanční nároky obou jezdců. V opačném případě bude moci Ducati nabídnout výrazně nižší výplatu.
„Jsme rozhodnuti, že bychom chtěli s oběma jezdci pokračovat i v dalších letech, s oběma jezdci jsme spokojeni. Nicméně je pravdou, že zatím žádní jednání neprobíhají. Doufáme, že i Jorge půjde brzy výsledkově nahoru a získá výsledky, které by si zasloužil. Myslím, že pro jednání je ještě dostatek času, sezona teprve začala,“ řekl manažer týmu pan Davide Tardozzi.

zdroj: bikeracing.cz, speedweek.com/ foto: ducati.racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno