Na konci ledna absolvoval bývalý australský závodník Casey Stoner svůj první test MotoGP speciálu italské Ducati. Továrna počítá se službami Casey Stonera i pro testování motocyklu pro WSBK.

Na konci ledna absolvoval bývalý australský závodník Casey Stoner svůj první test MotoGP speciálu italské Ducati. Ihned po této akci, kdy Casey ohromil velmi rychlými časy na úrovni stabilních jezdců MotoGP, se začaly šířit spekulace i o možném nastoupení do testovací práce u týmu WSBK.
 
 
Nyní samotná Ducati tuto skutečnost potvrdila a Casey Stoner se bude vedle testovacího programu týmu působícího v královské kubatuře MotoGP podílet i na práci testovacího týmu WSBK. Zatím ještě nebyl stanoven konkrétní termín, ale v průběhu letošního roku Casey absolvuje několik testovacích dní i za řidítky Ducati Panigale.
 
 
„Naše současná smlouva s Caseym je zaměřená především na testovací práci u našeho projektu v MotoGP. Počítáme ale také s možností, že bude Casey testovat i náš superbikový motocykl. Casey je velmi dobrý kamarád Chaze Daviese a rád by pomohl i jeho týmu. Již při vyjednávání o spolupráci Casey vznesl přání, že by velmi rád testoval i Panigale. Není to sice naše priorita, ale určitě takový test absolvuje. Nadále ale zůstává hlavním cílem naší spolupráce koncentrace na Desmosedici GP, kterou potřebujeme udělat co nejdříve maximálně konkurenceschopnou,“ řekl sportovní ředitel Ducati pan Paolo Ciabatti.

Foto: ducati racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno