Kromě stálých českých účastníků Endurance World Championship se na závodě v Mostě představí také český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu ČR Filip Salač společně s Oliverem Königem a Dominikem Jůdou.

Trojice jezdců pojede v barvách českého týmu TME Racing, pro který to bude premiérová účast ve třídě Superstock.

Zástupcem českého týmu bude manažer Amir Ghanem, který má zkušenosti ze světové jezdecké i manažerské scény, na závodech Endurance vedl úspěšný tým Mercury Racing. Amir je velice schopný manažer i výborný stratég specializující se na výpočetní strategii v závodě.

Jako majitel i jezdec v jedné osobě se představí Dominik Jůda. „Díky Autoklubu České republiky a týmovým sponzorům se můžeme zúčastnit závodů v Mostě a uděláme maximum, abychom naskočili do celého seriálu EWC. Tým se podrobil testovánís Filipem Salačem v Brně, který na litrové motorce ukázal, že bude opravdu rychlým jezdcem. Další testování proběhne v úterý 28. září s Oliverem Königem, kdy vyzkoušíme EWC setup a závodní simulaci, jelikož chceme být stoprocentně připraveni. Při těchto závodech je nesmírně důležitá práce celého týmu, nikdo nesmí udělat chybu,“ popsal přípravu Dominik Jůda.

 

 

V rámci tréninku si ze závodů mistrovství světa Moto3 odskočí Filip Salač, stálý účastník mistrovství světa v barvách CarXpert PruestelGP. Ten se týden před mosteckým závodem představí na Velké ceně v americkém Austinu.

Mám obrovskou radost, že mám možnost startovat při Endurance v Mostě. Bude to poprvé, kdy pojedu v českém týmu společně s Oliverem Königem a našim kamarádem Dominikem Jůdou. Chceme zajet výsledek, i když to pro nás bude těžké. Já závod využiji i jako trénink a budu ho brát jako přípravu na přestup do Moto2. Nikde jinde si nesáhnu na možnost odjezdit takové množství kol na trati”

Pojedeme na Yamaze R1, ta je podobná motorkám ve třídě Moto2. Moc se na závod těším, i když vím, že to bude náročné na fyzičku, protože jedna jízda bude trvat okolo hodiny, což pro mě i Olivera bude něco nového. Moc se těšíme i na české fanoušky, kteří nás přijdou podpořit,“ s nadšením vzkázal Filip Salač, stálý účastník mistrovství světa silničních motocyklů.

Jsem velice rád, že se na finálový závod světového vytrvalostního šampionátu FIM EWC v Mostě podařilo postavit kompletně český tým. Pro Filipa Salače i Olivera Königa to bude skvělá zkušenost a jsem zvědavý, jak si oba jezdci povedou. Mají v zádech na poli EWC nový a ambiciózní tým s Dominikem Jůdou, který již v minulosti vytrvalostní závody absolvoval. Čeští motocykloví fanoušci tak mají možnost v kategorii Superstock sledovat další naše jezdce a osobně věřím, že sestava týmu TME Racing přiláká na tribuny mosteckého autodromu řadu diváků,“ okomentoval nově složený tým prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

 

 

Předprodej vstupenek https://www.autodrom-most.cz/cz/fia-wtcr-fim-ewc/

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno