Za první pořádně slunečný víkend bylo nehod s tragickým koncem opravdu hodně. Pojďme si tedy projít nejzákladnější pravidla…

Já chápu, že to láká – každý si chce po zimě vrknout, svézt se nebo třeba vyzkoušet novou motorku. Je u toho ale potřeba přemýšlet a v dnešní době ještě mnohem víc, než by se mohlo zdát.

 

Tady je pár tipů, jak se chovat na silnici:

– v prvé řadě zkontrolujte motorku. Dofoukat gumy, pokud už nejsou “kulaté” nebo jsou staré, tak prostě vyhodit. Vždy měnit celou sadu! Mrknout na brzdy, těsnost tlumičů, osvětlení, povinnou výbavu.

– po zimě řízení motorky každý odvykne, tak nechtějte hned jezdit rychle. Začněte v klidu, zrychlujte postupně, neblbněte a nenechte se zbytečně vyhecovat.

– silnice jsou studené, všude je bordel, objevují se nové díry, které tam na podzim nebyly. Ne že to někam hned napoprvé pošlete jako vloni, protože ten úsek přece znáte!

– po pár kilometrech můžete promrznout a jakmile ztratíte cit v rukou, je to špatný. Pořádně se oblékejte, myslete a plánujte dopředu. Tma může přijít brzy.

– auta s námi nebudou ještě úplně počítat, stejně jako cyklisté, tak jim nechte trochu prostoru a zbytečně je nelekejte. Mějte respekt a ohleduplnost.

– vzhledem k aktuálním restrikcím během nouzového stavu jezděte vážně sami. Ne žádný skupinky! U pump jsem několikrát viděl snad 10 motorek, všichni se baví mezi sebou bez roušek a dávají si kafe. Je to nezodpovědná kravina, kterou můžeme ublížit jak sobě, tak ostatním. A akorát svým chováním prodlužujete tuhle naši společnou mizérii.

– pokud nemusíte někam jet, zůstaňte prostě sedět domali. Menší provoz na silnicích je lákavý, ale uvědomte si, že pokud se něco stane, přiděláváte práci doktorům, kteří teď řeší úplně jiné věci v pro ně zcela nové situaci.

– když se na to necítíte, tak na tu motorku prostě nelezte! Abyste si řízení užili, musíte být v pohodě a soustředění. Teď je doba zlá, ale je kravina jít tu svou frustraci momentální situací “vyjezdit”. Nepovede se vám to. Pojedete akorát blbě, agresivně, nebudete adekvátně reagovat v naprosto běžných situacích a bohužel budete vyrábět chybu za chybou.

– uvědomte si, že vám nic neuteče. Tenhle blázinec snad brzy opadne a bude dost času dát si to kolínko nebo dlouhý wheelie, když na to bude bezpečný prostor.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno