Katalánská Velká cena na okruhu v Barceloně znamenala pro Jakuba Kornfeila umístění v první desítce a další důležité body do hodnocení šampionátu.

Kornfeil se do závodu kvalifikoval jako šestnáctý nejrychlejší. Nakonec ale startoval patnáctý kvůli penalizaci jednoho ze soupeřů. Hned po pár kolech už byl jezdec týmu Drive M7 SIC Racing Team na deváté pozici, o kterou se přetahovali s Italem Antonellim. Ten se ale naší osmdesát čtyřce vzdálil. Zezadu se navíc přitáhla skupina čtyř jezdců. Antonelli z bojů kvůli pádu odpadl a Jakub Kornfeil s Fabiem Quartararem, Joanem Mirem, Fabiem DiGiannantoniem a Bo Bendsneyderem bojovali o sedmou příčku. Na tu však náš závodník nedosáhl a z Barcelony si odvezl šest bodů za desátou pozici.

Jakub Kornfeil: „Dnes to nebylo úplně dobré. V prvním kole jsem předjel jen jednoho soupeře. Pak jsem ale našel rytmus a dostal se před několik lidí – až na deváté místo a dotáhl jsem vedoucí skupinu. S Antonellim jsme hodně bojovali a bylo jasné, že pokud se chceme udržet vpředu, musíme jet chytře. Jenže Nicco byl hrozně rychlý a já se ho prostě nedokázal udržet. Stal jsem se součástí skupiny za námi, kde jsem se v posledním kole dostal na desáté místo. Dnes byl určitě potenciál na sedmou pozici, ale po docela těžkém víkendu od samého začátku jsem rád za toto umístění a další body.”

Foto: Drive M7 SIC Racing Team

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno