Rally Dakar 2021 má za sebou dnešní zkrácenou 6. etapu do Hailu, která uzavřela první polovinu závodu.

Ze 448 měřených kilometrů zůstalo po včerejším rozhodnutí  organizátorů pouze 347 kilometrů, ale i ty dokonale prověřily cele startovní pole.

Etapa była čistě písečná s dunovými pasážemi a náročností, při které se předpokládalo, že někteří nedojedou za světla do cíle a budou muset bivakovat v poušti. Na dosažení cíle mají čas do zítřejší 14 hodiny.

Zítra pak čeká na všechny závodníky volný den.

David Pabiška #37:

Dneska to nebylo úplně dobré. Etapa byla velice náročná a přiznám se, že tentokrát necítím ruce. Jel jsem na svém limitu. Jsem rád, že jsem v bivaku, protože den volna se mi bude hodit, abych se dal dohromady, prohlédnul pořádně motorku a v rámci možností nabra i nové síly.

David Pabiška zajel v etapě 41. čas a v celkovém pořadí si po včerejším skoku vzhůru o dvě místa pohoršil a je 38. V pořadí Original by Motul dojel David etapu na 5. místě a stejná příčka mu patří i v celkovém hodnocení kategorie.

Rudolf Lhotský #67:

Upřímně jsem velice rád, že pořadatel etapu zkrátil o 100 kilometrů. Včera jsem dojel pozdě a než jsem dal dohromady motorku, byla půlnoc. Jelo se mi dobře, až na posledních 50 kilometrů. Ty byly už rozryté od kamionů a hluboké koleje mi dávaly zabrat i vzhledem k velkému mozolu, co mám na ruceod 2. etapy se mi motorka hůře ovládá. Hlavně, že jsme dojeli do Hailu a můžeme si zítra odpočinout. Díky všem co drží palce.

Rudolf Lhotský zajel v etapě 59. čas (14. Místo v Original by Motul) a v celkovém pořadí je na 54. příčce. V pořadí Original by Motul si Ruda stále drží 13. místo.

zdroj: TZ, foto: MMPFoto