S malými kamerami vhodnými pro natáčení jízdy na motorce, ale třeba i adrenalinových sportů, se poslední dobou roztrhl pytel. Vyzkoušeli jsme jednu od Interphonu, která se chlubí možností natáčení ve formátu Full HD

Přiznávám se, že by mě nikdy nenapadlo natáčet svoje ježdění na motorce. Zřejmě to bude tím, že se není moc čím chlubit. 🙂 Ovšem když už nám kamera Interphone Motioncam v redakci přistála, jakožto technoidovi mi to nedalo a jal jsem se zkoušet, co tahle krabička všechno umí.

Přilepit nebo přitáhnout

Začněme tradičně balením. V tom kromě samotné kamery najdete kabel pro připojení k PC, kterým se kamera zároveň nabíjí, kabel do televize, látkové pouzdro a dva systémy pro uchycení kamery. Ta má na spodní straně drážku, do které se zasune adaptér, a ten následně spojíte s držákem, který se přilepuje pomocí 3M oboustranné pásky třeba k helmě nebo k nádrži. Druhou variantou je pak držák, který můžete pomocí gumové pásky připevnit k čemukoliv, co obejme. V nabídce jsou tři různé délky gumové pásky. Já jsem zkoušel kameru přidělat na řídítka nebo na trubku přední vidlice. Uchycení působí dost pevně a je rychle sundatelné.

Samotná kamerka je dost malá, vejde se do dlaně (91 x 41 x 36 mm) a také nic moc neváží (86 gramů). Je celá pogumovaná, což ji nejen ochrání proti mechanickému poškození, ale také je při použití zadního krytu konektorů vodotěsná, a to až do 20 metrů pod vodou (splňuje certifikaci IPX8). To pro nás sice není až tak podstatné, důležité však je, že ji nemusíme schovávat, když prší. Plus v případě enduristů se netřeba bát nějakého toho brodu.

Na první pohled působí obsluha kamerky dost jednoduše. Na vrchní části najdete tři tlačítka, vzadu pod vodotěsným krytem zdířky usb/nabíjení/televize, HDMI, slot na MicroSD karty (až do 32 GB) a také mikrofon. Vpředu je pak čočka, dvojice diod pro možnost natáčení v noci a lazer pro přesné zaměření objektu.

 

Natáčíme

Jak snadné ovládání vypadá, takové také je. První tlačítko slouží pro zapínání/vypínání a krátkým stiskem pro přepínání režimů video/focení/záznam zvuku. Druhým tlačítkem se spouští a ukončuje samotné nahrávání, popřípadě focení (co stisk, to jeden snímek). Třetí pak slouží pro ovládání dvojice diod, které mohou buď přisvěcovat, nebo blikat (to asi pro cyklisty), případně zaměřovacího červeného lazeru. Trojici ovládacích tlačítek doplňuje dvojice diod přehledně upozorňujících na aktuální stav kamery.

A výsledek? Překvapením byl pro mě úhel záběru. Kamera zabírá 120°, což je hodně široký záběr. Díky tomu vypadá video z motorky skvěle. Co se týče kvality záznamu, udělejte si obrázek sami.

 

Kamera zvládá natáčet ve čtyřech formátech – 1280 x 720, 30 snímků za vteřinu, 1280 x 720, 60 snímků za vteřinu, 1440 x 1080, 30 snímků za vteřinu a Full HD 1920 x 1080 30 snímků za vteřinu. Fotoaparát pak zvládá až 12 Mpx. Nastavení formátu záznamu, stejně jako další nastavení kamery (zobrazení data a času, automatické vypínání, TV formát a další) probíhá po připojení k televizi. To je sice jednoduché a přehledné, škoda jen, že se formát záznamu nedá nastavit také někde na cestách. Ale pravda je, že stejně většinou zvolíte jeden a ten necháte nastavený navždy.

 

Shrnutí

Za necelých šest a půl tisíce je podle mě Interphone Motioncam zajímavou koupí pro všechny, kteří touží mít záznamy ze svého ježdění. Jednoduché a funkční přichycení kamery doplňuje snadné ovládání a slušná kvalita záznamu. Příjemná je také kapacita lithiové baterie 1000 mAh, díky čemuž zvládne v reálu přes dvě hodiny natáčení videa (cca 12 GB dat ve full HD).

Pokud bych měl kameře něco vytknout, pak asi chybějící funkci postupného focení (jeden stisk tlačítka pro řekněme 20 fotografií po určitém čase). Také bych si dovedl představit lepší korekce otřesů, ale pravda je, že jsem zvyklý pouze na velké profesionální kamery. Jinak tenhle prcek zaslouží jedničku. 

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno