Známá česká agentura pořádající jízdy a hobby závody na okruzích vyrazila o uplynulém víkendu na tradiční zahajovací podnik v Chorvatské Rijece. Mezi dvacítkou českých účastníků bylo několik známých jmen z českého roadracingu, jako např. Kamil Holán nebo Marek Červený

První okruhové testování využil tým Racetrack.cz na to, aby vyzkoušel svoji stávající techniku, kterou bude používat Kamil na okruhových dnech agentury určených k testování. Motocykly pro ryze závodní účely budou připraveny na testování v dubnu v Mostě, které bude poslední před zahájením šampionátu IRRC. Tým Racetrack.cz se také představil v oblečení od firmy RST, která se stala novým partnerem závodního týmu.

Počasí našim testům velmi přálo, když po celé tři dny panovalo krásné, po většinu slunečné počasí a teploty sahající až k dvaceti stupňům Celsia. Největší pozornost se samozřejmě soustředila na otestování strojů pro Kamila, který měl v Rijece připravenou Yamahu R1Yamahu R6. Obě motorky sedlal Kamil již v minulých letech, ale oba stroje prošly velkým servisem, a tak bylo na místě techniku důkladně projít a vyzkoušet.

Mezi dvacítkou českých účastníků bylo několik známých jmen z českého roadracingu, jako např. Kamil Holán nebo Marek Červený

Za celou dobu testování se neobjevil žádný závažný problém, a tak mohli všichni jezdci nakroužit opravdu velké množství kol. Někteří se také zúčastnili tréninkových závodů. Dobře si v litrové třídě vedl Kamil Holán, který v sobotu dojel na čtvrtém místě (nejlepší čas 1:34,1). To byl na druhý den testu mezi místními střelci velmi dobrý výkon. V neděli byl na programu závod šestistovek, který Kamil opanoval již od samotného startu a závod vyhrál (nejlepší čas 1:35,8). Neztratili se však ani další jezdci. V nedělním závodě tisícovek s blýskl také Matys Vlach, který dojel ve velké konkurenci na 17. místě (nejlepší čas 1:40,0).

Z Rijeky se tak tým Racetrack.cz vrátil ve skvělé náladě a všichni jezdci se již těší na 13. března, kdy se všichni opět setkají na okruhu v Mostě. Zde bude již Kamil testovat nový supersport Yamahu R6, určenou pro závody v Hořicíchna ostrově Man a nové BMW S1000RR, na které bude Kamil hájit barvy Racetracku na přírodních tratích v IRRC.