Každý z nás ví, jak markantní je rozdíl v kvalitě i bezpečnosti mezi hatchbacky levných značek a kvalitními prémiovými SUV. Stejný rozdíl lze pozorovat i v možnostech zámků a řetězů pro vaše motorky či skútry. I je můžete ke stojanu připoutat ledajakým řetězem ze železářství.

Bude to ale pouto jen symbolické, obyčejný řetěz nezastaví ani toho nejvíce amatérského zloděje. Jedno cvaknutí kleštěmi a je po parádě. Kvalitní řetěz, kterému můžete skutečně důvěřovat, musí být jednak kalený, tj. odolný proti řezání a stříhání, a ideálně také tvrzený, tedy odolný proti úderům kladiva.

Vzhledem k tomu, že řetěz bude asi delší dobu vystaven venkovnímu prostřední, je potřeba, aby byl nerezový. Přesně takový je vysoce kvalitní kalený ocelový řetěz Yale. Má délku 900 mm, což bez problémů stačí i pro velké motorky.

Je vyroben z tvrzené kalené oceli a po celé délce ho chrání odolný textilní návlek, který zvyšuje jeho odolnost. Očka řetězu mají průměr 10 mm a celý řetěz je uzamykatelný pomocí visacího zámku. Prémiový řetěz Yale i s kvalitním visacím zámkem Yale lze koupit do 1000 Kč. Cena řetězu: 635 Kč.

Více Inko na http://www.fab.cz/produkt/20977.

1 komentář

  1. Akorát, že za tu cenu tam není ten zámek.
    Ta cena mne zaujala, tak jsem koukal na ten odkaz a je to opravdu cena jen za řetěz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno