Marcu Márquezovi, jezdci MotoGP, byla po příletu do Španělska diagnostikována recidiva diplopie. Ohrozí to jeho karieru?

Marc Marquez, jezdec týmu Repsol Honda, prodělal další recidivu diplopie v důsledku těžkého pádu, který utrpěl během zahřívacího tréninku na Grand Prix Indonésie.

Marc Marquez byl prohlášen za nezpůsobilého k účasti v Grand Prix Indonésie, která se konala na okruhu Mandalika, poté, co dostal highsided v 7. zatáčce během warm up před závodem. Lékařský tým MotoGP potvrdil, že Márquez utrpěl otřes mozku a několik menších úrazů, než byl převezen do nemocnice v Mataramu.

V hlavním městě ostrova Lombok se podrobil důkladnějšímu lékařskému vyšetření a CT vyšetření, při kterém byla vyloučena vážnější zranění. Z preventivních důvodů lékařský tým MotoGP společně s týmem Repsol Honda rozhodli, že Marc Márquez se indonéského závodu nezúčastní.

 

 

Během cesty zpět do Španělska začal Marc Marquez pociťovat potíže se zrakem a po pondělním příletu do Barcelony absolvoval akutní návštěvu nemocnice Hospital Clínic de Barcelona u svého důvěryhodného oftalmologa Dr. Sáncheze Dalmaua, který po vyšetření potvrdil recidivu diplopie (dvojité vidění), kterou jezdec trpěl v listopadu loňského roku.

Dnes ráno navštívil španělský jezdec svůj lékařský tým vedený Dr. Samuelem Antuñou nemocnici Ruber Internacional v Madridu, kde Márquez podstoupil celkovou lékařskou prohlídku, při níž byly zhodnoceny všechny pohmožděniny způsobené havárií a podstoupil magnetickou rezonanci mozku. Ta znovu potvrdila, že neutrpěl žádná další zranění. Nyní se bude řešit, jakou další léčbu (a jak dlouhou) bude nyní muset MM93 podstoupit.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: repsol honda

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno