Používáte kotoučový zámek? A co zkusit trochu chytřejší? Nově se k nám díky firmě Rockway dostaly výrobky značky Radikal, v nabídce jsme našli zajímavé kotoučáky.

Na první pohled klasika – celokovové tělo, antikorozní úprava, voděodolný, odolnost vůči odvrtání. Jenže on umí něco navíc, a to je tzv. inteligentní alarm. Na rozdíl od ostatních zámků, kde se alarm rozhouká při každém pohybu, zde systém nejprve varuje, to znamená, že upozorní – jsem zapnutý.

Pokud to byl omyl, nic se neděje, nebudu houkat, ale už se mnou nepohybuj. To se hodí, třeba když zapomenu alarm připnutý na kotouči a narovnám motorku ze stojánku. Pokud pohyb pokračuje, následuje ještě jedno velice důrazné varování a pak už spustí 120dB siréna.

Úplně největší vychytávka ale je, že se zámek dá použít i bez alarmu, prostě jen zamkneš a alarm není aktivovaný. Že si to ale nekupuješ jako obyčejný zámek kotouče, ale jako alarm? No jasný, alarm pustíš jedním stlačením tlačítka, ale je spousta situací, kdy chceš mít motorku zamknutou, ale alarm by byl na obtíž.

Třeba na vleku, když motorku někam vezu. Motorka je zamknutá, ale nemusí na vleku houkat, ne? Nebo na vlaku, mám ji zamknutou a nehouká. A těch příkladů je více. Zaujalo?

Tak koukni na www.rockway.cz, mají tam víc druhů.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno