Závodní ředitel KTM má pro sezonu 2021 jasno – chtěl by své jezdce vidět bojovat o první trojku v hodnocení šampionátu.

 

V roce 2020 zaznamenala rakouská KTM velký progres a podařilo se jí dosáhnout na premiérová vítězství v královské kubatuře MotoGP. Pro sezonu 2021 si samozřejmě její představitelé kladou ještě vyšší cíle, o kterých nyní hovořil závodní ředitel KTM – Pit Beirer.

Dle jeho slov je reálným cílem pro sezonu 2021 boj o pozici v první trojici hodnocení jezdců. Tohoto chce dosáhnout především s továrními jezdci, kterými budou Brad Binder a Miguel Oliveira.

 


„V sezoně 2020 bylo příjemné, že jsme ukázali schopnost vyhrávat závody. Nyní když se podívám na naši motorku a složení týmu, je jasné, že naše cíle pro sezonu 2021 budou ještě vyšší, já osobně bych očekával boj o první trojku v celkovém hodnocení šampionátu. Již v letošním roce jsme mohli mít titul vicemistra, ale jezdci bohužel dělali příliš chyb. Tak to ale v závodění chodí, musíte být rychlí ale zároveň jezdit konstantně a nedělat mnoho chyb. Udělali jsme velký pokrok, ale musíme pokračovat a pro letošní rok si dát ještě vyšší cíle,“
řekl Pit Beirer.

 

KTM prosloužila smlouvu s DORNOU
minimálně do konce roku 2026

 

Jak jsme vás již dříve informovali, s koncem letošní sezony královské kubatury MotoGP vyprší stávající smlouvy továren a týmů s Dornou o účasti v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.

Dalším, kdo oznámil prodloužení této smlouvy o dalších pět let, tedy do konce sezony 2026, se stala rakouská továrna KTM. Jak potvrdil její závodní ředitel Pit Beirer, KTM podepsala novou smlouvu a má velkou radost z toho, že jeho tým bude na startovním roštu MotoGP minimálně dalších 5 let.

„Mám obrovskou radost z toho, že mohu oznámit podpis této nové smlouvy s Dornou. Chtěl bych poděkovat Dorně za tuto skvělou příležitost, a to především Carmelo Ezpeletovi a jeho týmu. Strávili jsme společně skvělé roky a jedná se o velmi profesionálního partnera. Po pár letech máme stabilní projekt, takže je logické, že v naše účast v MotoGP bude pokračovat minimálně do roku 2026,“ řekl Pit Beirer.

 

 

 


zdroj: Bikeracing.cz, foto: KTM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno