Po Grand Prix Katalánska drží Marc Márquez na čele šampionátu vedení s náskokem deseti bodů, sám si je ale vědom toho, že v této fázi sezony to nic neznamená. Seriál pokračuje o tomto víkendu v neděli v Assenu!

Španělský závodník Marc Márquez převzal při své domácí Grand Prix na okruhu v Barceloně vedení šampionátu královské kubatury MotoGP, kdy momentálně na druhého Jorge Lorenza má náskok deset mistrovských bodů. Samotný Márquez si je ale dobře vědom toho, že pouhých deset bodů v této fázi sezony neznamená vůbec nic.
 
Zároveň ale Marc dodává, že je určitě lepší být na čele šampionátu i s drobným náskokem, protože v případě chyby, jakou vyrobil například v Le Mans a havaroval, má mnohem lepší výchozí pozici. Když je na třetí nebo čtvrté pozici, čelo šampionátu se v případě chyby vzdaluje mnohem rychleji.
 
 
„Samozřejmě je každý jezdec vždy raději na špici, protože máte náskok na konkurenci, i když momentálně to je pouhých deset bodů. Já osobně upřednostňuji situaci, kdy vedu šampionát. Pak když přijde chyba, jako například v Le Mans, kde jsem havaroval a získal pouhé tři body, neuskočí vám tak výrazně vaši soupeři. Když jste ale třetí nebo čtvrtý, nemáte moc velký prostor pro chyby, protože jsou ztráty mnohem výraznější. V každém případě vše nasvědčuje tomu, že závěr letošní sezony bude hodně těný,“ řekl Marc Márquez.
 
Stav MS po závodech v Barceloně

1/ Marc Marquez  /ESP/ Honda Repsol   125 bodů
2/ Jorge Lorenzo  /ESP/ Yamaha Factory  115 bodů
3/ Valentino Rossi  /ITA/  Yamaha Factory  103 bodů
4/ Dani Pedrosa  /ESP/  Honda Repsol   82 bodů
5/ Maverick Viňáles  /ESP/  Suzuki Racing   72 bodů
6/ Pol Espargaro /ESP/ Yamaha Tech3  59 bodů
7/ Aleix Espargaro /ESP/ Suzuki Racing   49 bodů
8/ Hector Barbera /ESP/ Ducati Avintia   48 bodů

Foto: repsol.media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno