Areál Masarykova okruhu včetně závodní dráhy, polygonu a hotelu GRID převzal nový majitel. Společnost SHAKAI podnikatele a investora Karla Hubáčka.

Ta počítá se zachováním současných aktivit v areálu a s jeho dalším rozvojem. Karel Hubáček areál včetně pozemků koupil od společnosti A.B.R. HOLDING a.s. a Karla Abrahama, který areál ovládal od roku 2005. Výši transakce podnikatelé nezveřejnili.

„Věřím, že náš příchod dá areálu brněnského automotodromu nový impuls v jeho dalším rozvoji,“ říká Karel Hubáček a ujišťuje, že na každodenním fungování okruhu se nic nemění:Nasmlouvané a oznámené akce i pronájmy jsou samozřejmě platné. Naším cílem je dál rozvíjet také aktivity na polygonu, posílit segment firemních akcí a zároveň dál vytvářet příležitosti, kdy se okruh otevře pro veřejnost – a nejen tu motoristickou.“

Karel Hubáček má bohaté zkušenosti se strategickými investicemi. Je majitelem areálu bývalého závodu Vítkovice Heavy Machinery v Ostravě. V podnikání se mimo jiné ve spolupráci se společností Accolade zaměřuje na investiční příležitosti v oblasti průmyslových parků a areálů. Dlouhodobě spolupracuje i se skupinou CREDITAS, která patří jeho bratranci miliardáři Pavlu Hubáčkovi.

„Jsem ráda, že Karel Hubáček má vztah k motoristickému sportu a zároveň vnímá hodnotu, jakou Masarykův okruh představuje. Nejen po stránce majetkové, ale i jako symbol Brna a motoristické historie celého Česka,“ uvedla předsedkyně představenstva Ivana Ulmanová.

Akvizice areálu Karlem Hubáčkem je výsledkem několikaměsíčního procesu. V současné době nový majitel ovládá celý areál včetně společností, které v něm hospodaří. „Je třeba poděkovat Karlu Abrahamovi, který okruh provozoval téměř dvacet let a provedl jej i řadou krizí,“ uvedl Karel Hubáček.

„S Karlem Hubáčkem vstupuje do areálu silný investor, který má vizi, jak jej rozvíjet,“ komentuje dosavadní majitel Masarykova okruhu. „Od roku 2016 jsme se zaměřili na rozvoj dalších aktivit v areálu, ať už to byl hotel nebo polygon. Ty dnes představují významnou část jeho života. Věřím, že nastaveným směrem se bude okruh rozvíjet i dál, a zároveň zůstane jednou z nejprestižnějších závodních tratí ve střední Evropě,“ doplnil Abraham.

 

 

 


zdroj: TZ AMD Brno

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno