Na Circuit of the Americas nedaleko texaského Austinu začal před krátkou chvílí závodní program druhého letošního GP víkendu. Hned první závod Moto3 přinesl velký úspěch pro české barvy, oba kluci dojeli mezi prvními deseti

Závod nejslabší třídy Moto3 vyhrál systémem start-cíl vítěz předchozího závodu Jack Miller, mimo jiné stájový kolega našeho Karla Haniky. Mladý Australan to ale neměl vůbec jednoduché, protože do posledních chvil mu na záda dýchala trojice Fenati, Vazquez a A.Marquez (ten závod nedokončil) a rozdíl prvních třech v cíli 0,172 vteřiny asi hovoří za své, byla to skvělá podívaná a nervy!

Pořádně si ostatně zazávodili i oba naši. Kuba Kornfeil svedl velice rychlou bitvu s favorizovaným Alexem Rinsem o páté, respektive čtvrté místo, přičemž oba v závěru zajížděli časy mnohdy lepší vedoucí skupiny. V početné skupině se pak pral i další z našich Karel Hanika, který si nakonec za zády dvojice britských borců Dany Kent a John McPhee dojel pro premiérové umístění mezi prvními deseti.

Tabulku MS nyní vede Jack Miller s plným počtem 50 bodů. Jakub Kornfeil je v součtu celkově pátý (s 21 body), Karel Hanika třináctý (s 8 body). Seriál pokračuje za 14 dní a stěhuje se do Argentiny!