Alespoň začátek nedělního závodu sliboval pro královéhradecký tým nečekaně velké medailové žně. Technika nakonec bohužel chtěla jinak. I tak byl ale závod v Aragonu obrovským příslibem

Po celkem bezproblémovém ranním warm-upu tým připravil motocykly a ve velmi nezvyklou dopolední dobu byl závod odstartován již 11.40. Hned po startu se skvěle ujal vedení P.J. Jacobsen a hned za ním byl po skvělém manévru Florian Marino , který také projel cílem prvního kola jako první. Závod začal hodně z ostra, pořadí se několikrát v čelní skupině proměnilo.

Výborné třetí místo vybojoval pro český tým Intermoto Ponyexpres francouzský závodník Florian Marino na motocyklu Kawasaki.

Američan Jacobsen se bohužel začal pomalu postupně propadávat v pořadí a opravdu se zdálo, že není úplně vše vpořádku s motocyklem, což se později také potvrdilo. Florian bojoval v čelní skupině společně se Sofuoglem, Cluzelem, Coghlanem a vd Markem a nepatrně na tuto čtveřici ztrácel.Pak přišla ovšem kolize Cluzela s Coghlanem a Florian obsadil své druhé podium v Mistrovství Světa a to na třetím místě.

P.J. Jacobsen nakonec po problémech se ztrátou výkonu motoru si dojel pro dva body na čtrnáctépozici. Tony Covena obsadil sedmnácté místo, tedy těsně za bodovaným umístěním. Třetí sezonu má tedy tým Intermoto na okruhu Motorland Aragon podium, začal to v roce 2012 FabienForet, potom 2013 LucaScassa a dnes Florian Marino, gratulujeme