Velkou cenu Austrálie na okruhu Phillip Island má český závodník Jakub Kornfeil rozjetou velmi dobře. V sobotních jízdách byl dokonce často vidět mezi absolutně nejrychlejšími.

Volné tréninky Jakub Kornfeil dokončil na fantastické druhé pozici. Skvělý rytmus a konstantní rychlé časy, to je výkonnost našeho závodníka na Velké ceně Austrálie. V podobném duchu se odehrávala také kvalifikace. Po jejích deseti minutách se Jakub usadil na druhém místě s časem 1.37:046.

Krátce na to jej překonal Španěl Navarro a Kubajz zůstal třetí. Nejrychlejší trojici pak uzavíral až do poslední desetiminutovky. V jejím průběhu náš závodník svůj čas ještě vylepšil. Drobné zlepšení na 1.37:011 však neznamenalo vylepšení pozice. V závěrečné míchanici Jakub Kornfeil už své maximum dále nepokořil a nakonec končí na deváté pozici. Kvůli penalizaci soupeře však závodník týmu Drive M7 SIC odstartuje z osmé pozice ve třetí řadě na startovním roštu.

@jakubkornfeil84:(pozice:8.)
„Motorka i tým pracují velmi dobře. Myslím, že celkově odvádíme dobrou práci. Nevím, co bylo špatně, ale měli jsme trošku větší očekávání. Hlavně já měl větší očekávání sám od sebe. Nedokázal jsem toto očekávání naplnit, a proto jsem trošku nespokojený. Na druhé straně ale motorka funguje velmi dobře, zajel jsem rychlá kola úplně sám a na závod máme solidní rychlost. Předpokládám, že se utvoří velká skupina jezdců, takže bude důležité zůstat v první skupině. Dnes jsme osmí a věřím, že zítra to může být ještě o něco lepší.“

Mark Woodage-šéfmechanik:
„Jakubův výkon je velmi dobrý. Ve třetím volném tréninku skončil dokonce druhý a ukazuje velmi dobrý rytmus. V kvalifikaci, zejména v závěru, se na trati vytvořila obrovská skupina jezdců. Jakub a Fahmi se jí chytře vyhnuli a spolupracovali, což vidím hrozně rád. Jakub se kvalifikoval ve třetí řadě, což jako tým určitě bereme. Má rychlost a to je moc důležité. V závodě už se pak může stát cokoliv.“


Výsledky kvalifikace Moto3 Phillip Island 2015:
1. Danny Kent (GBR, Honda) 1:36,180 (trest ztráty šesti pozic)
2. John McPhee (GBR, Honda) +0,360
3. Miguel Oliveira (POR, KTM) +0,426
4. Efren Vazquez (SPA, Honda) +0,513
5. Jorge Navarro (SPA, Honda) +0,525
6. Romano Fenati (ITA, KTM) +0,642
7. Livio Loi (BEL, Honda) +0,762
8. Maria Herrera (SPA, Husqvarna) +0,780 (trest ztráty tří pozic)
10. Brad Binder (RSA, KTM) +0,954
11. Isaac Viñales (SPA, KTM) +0,982
13. Juanfran Guevara (SPA, Mahindra) +0,996
14. Zulfahmi Khairuddin (MAL, KTM) +1,013
15. Joan Mir (SPA, Honda) +1,032Foto: Drive M7 SIC Racing Team

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno