Existuje nepřeberné množství druhů motorek. Vyzkoušeli jsme je všechny a na všech se dá dojet na kraj světa, jen někdy je to větší, jindy zase menší problém. Přijměte tedy pár drobných poznámek k jednotlivým kategoriím, než se pro takovou cestu rozhodnete:

 

1) SUPERBIKE

Skrčená pozice, uhrkaný plyn, tělo položené na rukách a na zádech maximálně batůžek a kreditka v kapse. Domyslete si sami, jak daleko v takové konstelaci dojedete.

 

2) NAHÁČE

Na naháčích fouká. Nemáte žádnou ochranu a od 150 km/h je to vlastně nepříjemné. Ty jsou lepší na cestování spíš po vedlejších silnicích.

 

3) CESTOVNÍ TRYSKÁČE

Motorky jako třeba ZZR1400 nebo Hayabusa nejsou na dálkové cestování špatné. Jste tam vlastně hned. Ale ty náklady (gumy, benzin), to se nedopočítáte.

 

4) NAHÁČE S POLOKAPOTOU

Vymysleli to dobře, je to cesta k univerzálnosti a ke svižnosti. Ale pořád sedíte dost skrčení a málokdy se najde tolik místa na bagážjako právě na GS.

 

5) CRUISERY, KORÁBY

Určitě budete poutat víc pozornosti. Ale té váhy, co za sebou taháte, je někdy až moc. A zdaleka ne každému povrchu bude stíhat podvozek.

 

6) MALORÁŽKY

Pro srandu a pro pocit překonání sama sebe určitě dobrý. Ale po druhý nebo potřetí už to radši neuděláte.

 

7) CESTOVNÍ ENDURO

Nejpohodlnější. Sedíte rovně, napřímeně – tedy nebolí záda. Máte obrovskou ochranu před větrem. Chráněna jsou například i kolena. Moderní podvozky mají už i skvělou zpětnou vazbu na silnici, užijete si zatáčky! Co je ovšem někdy problém, to je vyšší váha, a také problémy s došlápnutím na zem u jezdců menší postavy (hlavně pak s plně naloženou motorkou a na tandemu s přítelkyní).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno