Motocyklový svět dnes upíral pozornost na tým Monster Energy Yamaha MotoGP, který se v indonéské Jakartě na setkání prodejců Yamaha Indonesia Motor Manufacturing 2023 ‘3S Dealer Meeting’ pochlubil svým novým zbarvením pro rok 2023.

 

Jelikož se jedná o největší setkání dealerů na světě v rámci sítě Yamaha, bylo ideální příležitostí pro premiéru zbrusu nového barevného schématu tovární Yamahy 2023 – událost, kterou fanoušci motorsportu velmi očekávali.

Prezentaci byli osobně přítomni prezident Yamaha Motor Co., Ltd. Yoshihiro Hidaka, generální ředitel divize vývoje motorsportu společnosti Yamaha Motor Co., Ltd. & prezident Yamaha Motor Racing Takahiro Sumi, šéf týmu Monster Energy Yamaha MotoGP a výkonný ředitel Yamaha Motor Racing Lin Jarvis.

prezident Yamaha Indonesia Motor Manufacturing Dyonisius Beti, ředitel týmu Monster Energy Yamaha MotoGP Massimo Meregalli, samozřejmě nechyběli ani oba oficiální jezdci tovární Yamahy Fabio Quartararo a Franco Morbidelli, kteří vystoupili na pódium, aby se podělili o své názory na “novou éru” partnerství společností Yamaha a Monster Energy.

 

 

Fabio Quartararo

„Moje zimní přestávka neproběhla úplně podle plánu, protože jsem si při motokrosovém tréninku poranil ruku. Ale pracoval jsem dál bez přestávky. Hodně jsem se věnoval kardiu, abych se ujistil, že budu na sezónu 2023 stoprocentně fit. Zranění ruky je už také plně v pořádku, takže se cítím připraven znovu bojovat o titul. Máme novou zbarvení, což je příjemná změna. Nový vzhled se mi líbí a je dobré ho trochu obměnit.

Ale hlavně se těším, až zase začnu jezdit. Jsem velmi zvědavý na testování YZR-M1 2023 v Sepangu. V letošní sezoně budeme tvrdě pracovat, jako ostatně vždycky. V roce 2022 jsme se toho hodně naučili a teď chci znovu bojovat o titul. Moji fanoušci mě velmi podporují a přes zimu mi poslali spoustu zpráv. Těším se, až je v této sezoně opět uvidím na tratích. Určitě si to pořádně užijeme“

 

Franco Morbidelli

„Dnes začínáme znovu a s novým vzhledem. Vše se vrátilo na nulu a v této sezóně je možné všechno, takže je to vzrušující vyhlídka. Rok 2022 jsme zakončili se zlepšeným pocitem. Nyní je důležité, abychom odvedli dobrou práci na nadcházejících zimních testech, abychom byli připraveni zahájit sezónu v březnu prvním závodem v Portugalsku.

Čeká nás nový formát závodů, na který si budou muset jezdci i týmy zvyknout, ale vnímám to jako pozitivní změnu, protože je to něco, co se bude líbit fanouškům. Chtěl bych poděkovat indonéským fanouškům, které jsme viděli na dnešním setkání s dealery, za jejich podporu. Jejich nadšení nás povzbudilo a já se nemohu dočkat, až sezónu 2023 zahájíme tím nejlepším možným způsobem.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing.com

 

 

Termíny představení týmů MotoGP 2023

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno