Obhájce titulu MotoGP Pecco Bagnaia je přesvědčen, že sprintové závody mohou udělat mistrovství světa motocyklů přitažlivějším.

Italský deník La Repubblica nedávno publikoval rozhovor s Mistrem světa MotoGP Francesco Bagnaiou. Jedním z témat byl i nový závodní formát. Od letošní sezony se bude sprintový závod MotoGP konat o každém víkendu GP v sobotu na poloviční vzdálenosti než hlavní závod.

V nedělním programu byl také vyhrazen prostor pro “Rider Fan Show”, což by mělo pomoci s vylepšením klesajících návštěv přímo na jednotlivých závodištích. Bagnaia věří, že právě toto doplnění víkendu by mohlo přitáhnout více diváků.

 

Francesco Bagnaia

„Výrobci automobilů jsou mnohem větší než výrobci motocyklů, sponzoři a všechno ostatní, co k tomu patří, jsou nevyhnutelně jiní. Myslím, že MotoGP v posledních letech hodně vyrostla, a myslím, že show, kterou MotoGP dokáže předvést v závodě, je něco neuvěřitelného. Určitě je toho ještě hodně, co je třeba udělat. Z mého pohledu je třeba mistrovství světa trochu “omladit”. Sprintové závody jsou v tomto ohledu určitě něco navíc. Loni jsme také hodně mluvili s Ezpeletou a vedením šampionátu, abychom našli nápady a přilákali více diváků. Protože z mého pohledu může MotoGP nabídnout opravdu hodně.“

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: ducati-media.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno