Vedle představení týmu Gresini Moto2 s Filipem Salačem, proběhlo dnes také představení týmu pro kategorii MotoGP.

Novinek v týmu Gresini Racing je pro letošní sezonu poměrně dost, počínaje strojem Desmosedici specifikace 2022 s novými barvami: více ikonické červené Ducati s moderním nádechem v kombinaci s lesklou světle modrou (lehce perleťovou), která dodá už tak krásnému a vítěznému motocyklu ještě více síly.

 

 

 

Největší novinkou je jistě příchod Alexe Márqueze. Španělskému jezdci budou pomáhat Donatello Giovanotti (traťový inženýr) a Andrea Mattioli (datový inženýr), přičemž zdědí zbytek týmu, který loni slavil čtyři vítězství po boku Bastianiniho.

Na druhé straně boxů má Fabio Di Giannantonio jednu důležitou novinku, protože Frankie Carchedi (bývalý technik Suzuki) nastupuje jako šéf posádky. Už při nedávném testu ve Valencii byly pocity docela zajímavé a bude jen otázkou času, kdy uvidíme celý tým v akci při únorovém oficiálním testu v Sepangu, který zahájí novou sezonu.

 

Alex Márquez

„Dnešek je opravdu výjimečný den. Vidět tento tým tak semknutý a připravený je věc, která přináší velké emoce. Být tady na této prezentaci je velmi výjimečná věc. Vidět tolik dychtivosti a vzrušení v týmu a u lidí, kteří se na nás přišli podívat, je něco, co se mi opravdu líbí. Nyní začíná předsezónní práce, která nám snad umožní být stoprocentně připraveni na první závod v Portimau. Cílem je mít skvělý start do sezony, protože ten bude udávat tempo pro zbytek roku 2023. Máme nástroje a vůli k tomu, abychom si vedli dobře. Nebude to samozřejmě snadné, ale správný přístup v těchto situacích hodně pomáhá.“

 

Fabio Di Giannantonio

„Rok 2023 začínáme s trochou červené, která znamená odhodlání, vášeň, oheň… Mám chuť dál růst a chci aby se mi dařilo. Chceme brát novou sezónu závod po závodu s vědomím, že teď je ten správný čas. První desítka by měla být pravidelným jevem, zatímco první pětka reálným cílem. Tým je nabitý a já jsem na letošní rok trénoval na 300% – jsme připraveni“

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: Gresini.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno