Závodní ředitel italské továrny Aprilia MotoGP prozradil a komentoval progres, který továrna v letošní sezoně zaznamenala

Tovární tým Aprilie je letos v královské kubatuře MotoGP pravidelně vidět v bojích o vítězství, což je po letech vývoje pro všechny zainteresované velký úspěch. Nyní se k tomuto progresu vyjádřil i závodní ředitel továrny z Noale – pan Massimo Rivola.

Dle jeho slov ale těchto výsledků nedosáhla Aprilia kvůli nejlepšímu motoru, protože v této oblasti stále na své konkurenty ztrácí. Hlavní přednosti současného motocyklu RS GP vidí Rivola především v aerodynamice, podvozku a také elektronice.

„Myslím, že jsme stále ještě hodně vzdáleni od toho, abychom mohli říct, že máme nejlepší motor ve startovním poli MotoGP. Ještě se nám ani nepodařilo dosáhnout úrovně, na které je KTM nebo Honda. Na druhou stranu se nám ale daří efektivně využívat výhod v jiných oblastech, to je naše výhoda. Profitujeme z naší aerodynamiky, podvozku a také nastavení elektroniky. V těchto oblastech se nám podařilo najít velmi dobrá řešení,“ řekl Massimo Rivola.

 

 

 


zdroj TZ: www.bikeracing.cz foto: Aprilia racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno