itský závodník Cal Crutchlow dokázal v zrádných podmínkách vyhrát závod MotoGP při Grand Prix České republiky v Brně. Bylo to jeho vůbec první vítězství v královské kategorii a přišlo poté, co naposledy slavil britský jezdec vítězství v Grand Prix Švédska 1981 (Barry Sheene)

Historický den přišel uprostřed záludného počasí, kdy pršelo celý den, ale přestalo těsně před závodem MotoGP. Crutchlow a jeho LCR Honda Team podstoupil riskantní strategii tvrdé mokré pneumatiky na přední a zadní kolo jeho motocyklu Honda, což byla volba, kterou vedla Crutchlowa přijal pouze jeden další jezdec.

Tato kombinace se nakonec ukázala jako nejlepší. Brit se nikdy nedostal do vážných potíží a nakonec mohl wheeliem oslavit své premiérové vítězství v MotoGP. Před dvěma týdny se britskému jezdci narodila první dcera, nyní přišlo první vítězství. Euforie posledních dní je na maximum, a tak je jezdec i tým připraven pokračovat v práci za dva týdny v britském Silverstone.

 

Cal Crutchlow:
„Toto vítězství pro mne hodně znamená, ale myslel jsem, že z něj budu mít jiné pocity, nicméně poté, co jsem se před dvěma týdny stal tátou, se těm pocitům nic nevyrovná. Nechápejte mě špatně, nevyhrál jsem závod již mnoho let, možná šest nebo sedm, takže je to už dlouhá doba, a proto to je něco opravdu zvláštního. Mám radost, že jsem jako britský jezdec ukončil tu dlouhou dobu čekání na vítězství.

 Jsem také velmi potěšen kvůli mému LCR Honda Teamu, protože jsem včera během tréninku hodně rozbil mou motorku a oni pracovali až do půlnoci, aby jí pro mne na dnešek připravili. Je skvělé, že jsem jim to mohl vrátit touto výhrou. Nikdy se nevzdali. Vítězství přišlo po hodně dlouhé době a po projetí cílem jsem dojížděl s velkými emocemi. Na konci mi to už hodně plavalo, ale věděl jsem, že jsem na startovním roštu udělal správnou volbu pneumatik. Mohl jsem zatlačit, když jsem potřeboval. Byl jsem v extázi.“

Report ze závodu najdete …ZDE

 

Foto: LCR Honda team

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno