Pol Espargaró věří, že díky změnám technických předpisů se v letošní sezoně MotoGP sníží rozdíly mezi továrními a satelitními motocykly

Kvůli změnám technických předpisů pro sezonu 2016 v královské kubatuře MotoGP doufá mnoho jezdců na zákaznických motocyklech ve snížení rozdílu mezi továrními a netovárními stroji. Dle mnoha hlasů by se tak měla výrazně snížit ztráta mezi nejrychlejší čtyřkou a zbytkem startovního pole MotoGP.
 
V tuto skutečnost doufá i jezdec satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 – Španěl Pol Espargaró. Zároveň ale tento mladý Španěl zůstává realistický a je si vědom toho, že jen díky těmto změnám to určitě nebude na pravidelný boj o pódiová umístění.
 
 
„Já osobně doufám, že díky těmto změnám nebudou ve startovním poli takové rozdíly, a to nejen v trénincích, ale také v závodech. Pokud se budou všechny změny ubírat směrem, který má IRTA a Dorna v plánu, budou závody i zábavnější pro všechny. Zároveň si ale nemyslím, že se z ničeho nic vše změní a satelitní jezdci budou rychlejší, než ti tovární. Tovární bude vždy tovární a bude o krok napřed. Dle mého názoru ale letos největší změny udělá nová elektronika i pneumatiky, protože se změní opravdu mnoho věcí,“ řekl Pol Espargaró.
 

 

TERMÍNY PŘEDSEZOMNÍCH TESTŮ

1. až 2. února 2016

MotoGP

Sepang, Malajsie

17. až 19. února 2016

MotoGP

Phillip Island, Austrálie

2. až 4. března 2016

MotoGP

Losail, Katar

2. až. 4. března 2016

Moto2, Moto3

Jerez, Španělsko

11. až 13. března 2016

Moto2, Moto3

Losail, Katar

 

Foto: Tech3 team

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno