U továrního týmu Suzuki Ecstar mají od letošní sezony královské kubatury MotoGP velká očekávání, lepším výsledkům by měl pomoci především nový motor.

Tovární tým Suzuki Ecstar má od blížící se sezony 2020 velká očekávání. Jak nyní potvrdil šéfmechanik španělského mladíka Joana Mira, pan Frankie Carchedi, v průběhu letošní zimní přestávky se v továrně koncentrovali především na vývoj motoru.

Právě motor pak byl i jedním z hlavních bodů koncentrace při prvních letošních testech na malajském okruhu Sepang International Circuit.

„Už jsme absolvovali několik porovnávacích testů, kde jsme zkoušeli jak motor 2019 tak i ten pro sezonu 2020. Právě po těchto testech již bylo jasné, že nový motor je jasným krokem kupředu a zatím jsme nenarazili na žádné negativní aspekty. Je ale pravdou, že právě vývoj motoru vždy trvá nejdéle…. “ řekl Frankie Carchedi.

 

 

Jezdci továrního týmu Suzuki Ecstar následně velice úspěšně dokončili třídenní testování na malajském okruhu Sepang International Circuit! Během třetího dne zaznamenal Alex Rins třetí nejrychlejší čas, Joan Mir obsadil jedenáctou pozici.

 

Alex Rins:

„Dnes to byl poslední den tohoto testu a jsem spokojený s tím, jak proběhl. Otestovali jsme vše, co jsme měli v plánu a jsem přesvědčen o tom, že k testům v Kataru pojedeme s lepší motorkou, než jsme měli v loňském roce. Podařilo se zlepšit můj rytmus i čas na kolo, takže jsem spokojený. V naší práci budeme pokračovat v Kataru, kde budeme mít k dispozici i další nové díly a budeme si moci porovnat výkon na jiné trati.“

 

Joan Mir:

 „Na motorce s novým motorem jsem se cítil dobře a každý den jsem se zlepšoval. Ráno jsme zkoušeli měkkou pneumatiku, ale nakonec jsem zrychlil na jiné pneumatice, což je pozitivní. Objevili jsme zde několik pozitivních věcí a myslím, že máme velký potenciál. Jsem přesvědčen o tom, že v Kataru uděláme další krok kupředu a budeme ještě blíže předním pozicím. Bude zajímavé vyzkoušet tuto motorku na jiné trati.“

 


text: bikeracing.cz / foto: suzuki racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno