Veletrh Motosalon na brněnském výstavišti doplní majestátní Burger Festival Arena. Ta zaplní celý ikonický pavilon Z, tak aby zvládla „nakrmit“ desítky tisíc milovníků motorek i street food.

120 metrů. To je průměr ikonického pavilonu brněnského výstaviště. Pod jeho 46 metrů vysokou střechou se od 29. února do 3. března představí ti nejlepší burgermakeři z celého Česka a Slovenska. Přivezou je sem pořadatelé Burger Street Festivalu – největšího putovního street food festivalu v Česku.

„Počtem prodejců a plochou aspirujeme na titul největšího indoor food festivalu v Evropě a jednoho z deseti největších na světě,“ říká pořadatel Burger Festival Areny Bedřich Snášel. Ten se svým týmem do Brna dostal průřez těmi nejlepšími výrobci burgerů z Česka a Slovenska.

„K dnešku máme přihlášených 27 burgermakerů, tedy těch, kteří jako primární sortiment mají burgery. Dalších devět prodejců nabídne jiný sortiment street foodu, sedm pak sladký sortiment. Když připočteme prodejce nápojů včetně tří minipivovarů, jsme na celkovém počtu víc jak padesáti prodejců,“ vypočítává úctyhodné parametry festivalu Snášel.

 

 

Devadesát „medailí“
na jednom místě

Burger Street Festival, který s výběrem nejlepších českých burgerů „kočuje“ po Česku už dvanáct let, navíc může zaručit, že do Brna zamíří skutečně výběr těch nejlepších burgermakerů. Na každém z běžných festivalů, kterých je okolo pětadvaceti každý rok, totiž prodejci bojují o „medaile“ v soutěži oblíbenosti mezi návštěvníky.

Jen loni se do ní zapojilo 13 tisíc jedlíků, kteří díky svým hlasům vytvořili dokonalou statistiku nejlepších burgermakerů v Česku. A výsledek? „Z dvanácti nejlepších burgráren za posledních pět let je jen jediná, která v Brně nebude. Všichni ostatní dorazí,“ zdůrazňuje Bedřich Snášel. A dodává, že jen za poslední rok nasbírali prodejci, kteří do Areny dorazí, víc jak 90 medailí.

Velmi silná bude v areně zastoupená brněnská burgerová scéna, do boje o chutě návštěvníků Motosalonu se po roční absenci vrátí i Amici, které dřív soutěže v oblíbenosti burgerů válcovalo. Výrobci burgerů ale dorazí z celého Česka.

A kromě klasiky – hovězího v housce – nabídnou i řadu specialit, se kterými budou chtít u motorkářů zabodovat. Ať už jsou to exotické burgery inspirované asijskou kuchyní, nebo třeba housky z louhovaného preclíkového pečiva.

Na své si přijdou i ti, kteří neholdují masu, nebo kvůli zdravotním důvodům nemůžou běžné pečivo. Řada prodejců nabídne vegetariánské a bezlepkové burgery. „Pokud spočítáme všechny varianty, budeme se blížit k dvěma stům kombinacím chutí, které budou lidé moci okusit,“ upozorňuje Snášel.

 

 

Výzva jedlíkům:
kdo sní 1,5kilový burger?

Všichni prodejci, kteří se do Brna chystají, jsou už teď zveřejnění na webových stránkách burgerfestival.cz. Návštěvníci se pak mohou těšit i na doprovodný program. Organizátoři přímo do pavilonu chystají stage, kde budou probíhat cooking show jednotlivých prodejců a kuchařských celebrit, dojde ale i na návštěvnické souboje.

Tím nejzajímavějších nepochybně bude soutěž v pojídání obřího burgeru s hmotností kolem kilogramu a půl. Pořadatelé počítají, že během víkendu se sní řádově desítky tisíc burgerů. „Naším cílem není jen nakrmit fanoušky Motosalonu. Věříme, že na festival dorazí i naši fanoušci, kteří si nenechají ujít tak výjimečnou akci,“ uzavírá Bedřich Snášel.

Burger Festival Arena bude otevřená stejně jako veletrh Motosalon – burgermakeři své grily rozpálí ve čtvrtek 29.2. ve 13:00, pavilon Z se pak pro návštěvníky uzavře v 18:00. Od pátku do neděle bude otevřeno vždy od 9 do 18 hodin, v neděli se pak brány veletrhu i Burger Festival Areny zavřou o hodinu dřív.

 

O BURGER STREET FESTIVAL

Největší putovní street food festival v Česku a na Slovensku čeká v roce 2024 rekordních 33 akcí, které navštíví víc jak 300 tisíc milovníků dobrého jídla. Nejvíc akcí se bude konat v Brně, kromě Burger Festival Areny přivítá město nejlepší burgermakery ještě dvakrát. Na dva festivaly se mohou těšit i jedlíci z Ostravy, Plzně, Olomouce, Českých Budějovic a Liberce. Dva festivaly proběhnou i na Slovensku.

 

 


zdroj: TZ, foto: Harley Davidson press

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno