Nový model Kawasaki Eliminator 500 přichází na sezonu 2024. Po nesporném komerčním úspěchu modelu Vulcan 650 se Kawasaki rozhodla udělat další smělý krok.

Překvapivě však neuvedla na trh stroj s větším objemem, ale vydala se opačnou cestou. Tím správným životním prostorem je pro tyhle motorky město, úzké zatáčky, spleť a chaos. Tak nač velký motor.

Nový Eliminátor teď dostal do vínku nový řadový dvouválec o objemu 451 kubických centimetrů, který je naladěn přímo z továrny na hodnotu 35kW, tedy pro jezdce od osmnácti let!

 

 

Je tu pevný příhradový rám, nízká stavba, nízké těžiště, usadit se na tuhle motorku můžete bez velkých zkušeností, působí naprosto mile a nezáludně. Sedlo ve výšce 735 mm je dobrou zprávou i pro jezdce (a jezdkyně) s kratšíma nohama, při váze 176 kg není potřeba ke zvládnutí stroje ani žádná velká síla.

Dobrému pocitu z jízdy bylo podřízeno i obutí, s úzkou zadní stopadesátkou bude zatáčet jak čiperka. Přední kolo je pak osmnáctipalcové, vzadu je šestnáctka.

Co se týče výbavy, je v duchu celého konceptu taky poměrně spartánská, k dispozici je jednoduchý kulatý LCD budík, antihoppingová spojka či ERGO-FIT, což je soubor dílů z příslušenství, který umožní upravit motorku blíž vašim potřebám.

 

 

Na závěr přidejme informaci, že Eliminátora Kawasaki již kdysi ve svém výrobním programu měla a odkaz na původní model najdete například ve tvaru zadního světla.

Novinka nabízí zároveň i verzi s označením SE, zde najdete navíc malou kapotku nad světlem, prachovky na vidlicích, USB-C zásuvku a výrazné prošívání sedla. Výběr je jen na vás.

 

 


foto: www.kawasaki.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno